Karadeniz Pet

yoğurt suyu probiyotikmidir?

Uğur DOĞAN

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar malum kuşuma 10 günlük antibiyotik tedavisi uyguladım.bundan sonra diazyme 256 probiyotik veriyorum.yoğurt suyuda probiyotik diyolar.doğrumu acaba.kuşa versem olurmu

gerçekten bende arkadaşların yorumunu merak ediyorum

Kuşun durumu nasıl hocam iyileştimi

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kuşun durumu nasıl hocam iyileştimi

şükür vallahi.moralim çok bozuktu.10 gün antibiyotik kullandım.kusma şurubu derken şuan eski haline döndü.antibiyotiğin etkiside biraz sürer gerçi.biz insanlar bile sersem oluyoz içince.şuanda probiyotik tedavisi veriyorum ve hep vereceim :)

şükür vallahi.moralim çok bozuktu.10 gün antibiyotik kullandım.kusma şurubu derken şuan eski haline döndü.antibiyotiğin etkiside biraz sürer gerçi.biz insanlar bile sersem oluyoz içince.şuanda probiyotik tedavisi veriyorum ve hep vereceim :)

Adınıza sevindim hocam yedigi antibiyotige degsin bari yazık valla böbrek kalmadı kusta

mama yapın içine yarım çay kaşığı yoğut koyun. yoğurdun kendisini de yiyebilir yani. suyunda da vardır probiyotik bkteriler. yoğurt suyunu suyuna da katabilirsiniz mamasına da.
Probiyotik mikroorganizmalar sindirim sisteminde bulunan ve sağlığımız için önemli “yararlı” mikroorganizmalardır. En yaygın olarak bilinen probiyotikler, süt şekerini (laktoz) laktik asite çeviren laktik asit bakterileridir. Bu bakteriler bağırsaklarda ve birçok fermente süt ürününde doğal olarak bulunurlar. Geçirdiğimiz bazı hastalıklar, antibiyotik kullanımı, alkol kullanımı, stres gibi etkenler bu bakterilerin bağırsaklarda sayılarının azalmasına neden olabilir ki, bu da sağlığımızı negatif yönde etkiler. Örnek olarak; antibiyotik kullanımı sonucunda oluşan ishalin en büyük nedenlerinden biri budur. Vücut zaman içinde bozulan bağırsak mikroflorasını tamir eder. Günümüzde bu sürecin etkisi probiyotik gıdalarla yapılan takviye ile en aza indirilebilmektedir.
alıntı yaptım. açıklayıcı olsun diye. İnsan için yazılmış kuş için de aynısı geçerli.

Geri