Karadeniz Pet

Yolculuk sonrası tuhaflık

Cansunur ÖZEN

Paylaşımcı Üye
arkadaşlr merhaba. Erkek 10 aylık kuşum var. Biz 1 hafta önce mubişimle istanbuldan Sakarya ya geldik orda 2 3 kaldıktan sonra Manisa'ya geçtik . 2 3 gündür de buradayız. Arabada klimadan ceyrandan korudum. Mubişte bi kaç gündür durgunluk ve agresiflik var. Sabah kafese elimi sokamadım sürekli ısırdı. Normalde sinirlendirmedikçe ısırmaz uzun süreli. Bu durumu hava değişimi yüzünden midir yoksa kızıştığı için midir bilemedim
IMG_2873.PNG

Cere rengi epeyce koyu. Eğer daha önceden bu kadar koyu değilse kızışmış olabilir. Yolculuklardan ötürü onunla ilgilenemediğiniz için size kızmış da olabilir.

Ceresi epeydir böyle aslında bu 1 ay önce çekilmiş fotoğrafı
IMG_1338.JPG

Aslında ona ilgi gösteriyorum . Acaba mekan değişikliğinden olmuş olabilir mi

Bir ay öncesine göre kouyulaşmış sanırım, kızışmaya başlamış olabilir.
Seyahatin tek başına agresifleşmeye sebep olduğuna daha önceden şahit olmadım. Ancak bu sırada bir şeyler kuşu rahatsız etmiş olmalı ki böyle yapıyor. Isırdığı zaman sakın elinizi kaçırmayın, bırakın ısırın, en fazla biraz canınız yanar. Ama eğer her ısırmasında elinizi kaçırırsanız, bu davranışı pekiştirmiş olursunuz. Davranış kalıcı hale gelir ve birilerini kendisinden uzak tutmak için ısırmayı öğrenir.

Anlıyorum. Zaten elimi kaçırmıyorum bi kaç kere ısırdıktan sonra duruyor. Ama bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim. Peki yanına eş alırsam bunu nasıl yapmalıyım ve şuan çok güzel konuşuyor konuşmayı bırakır mı

Azaltacaktır, tamamen bırakacağını zannetmem ama o da bir ihtimal.
Eş alma konusunda da geç kalmamanızı tavsiye ederim. Bir üretici ile irtibata geçip kendi eşini seçmesine imkan tanırsanız daha sağlıklı olur. Böyle bir imkan yoksa, dişiyi aldığınız yerle konuşur, eş tutmaması halinde getirip değiştireceğinizi, hatta para iadesi isteyebileceğinizi söylersiniz

Tabiiki almalısınız. Bu canlıların yaradılışında var eşleşmek ve yavru yapmak. Ben canlıların tek başına bakılması taraftarı değilim.

Teşekkür ederim cevaplarınızdan dolayı. Bi yerle konuşmuştum daha önce senin kuşunla bendeki dişileri sırayla tek tek aynı kafese koyarız demişti . Sizce böyle mi olmalı

Bütün dişileri tek bir kafese toplayıp, erkeği yanlarına koymak daha mantıklı ama imkanlar nasıldır bilemem tabi.

Bütün dişiler aynı kafese toplayıp erkeği atınca nasıl oluyor erkek mi seçiyor dişi mi seçiyor ne kadar beklemem lazım

Genellikle dişi erkeği seçer, daha doğrusu erkek kendisini dişilere beğendirmeye çalışır. Birkaç saat içinde belli olmaya başlar ancak kesin sonuç için en az 24 saat gözlemlemek gerekir. En iyi anlaştığı, yanyana daha fazla durduğu, oyunlar oynayıp gagalarını birbirine sürttüğü, özellikle de birbirlerine yem kustuğu dişiyle iyi anlaşma ihtimali çok yüksektir.

Anlıyorum. Zaten elimi kaçırmıyorum bi kaç kere ısırdıktan sonra duruyor. Ama bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim. Peki yanına eş alırsam bunu nasıl yapmalıyım ve şuan çok güzel konuşuyor konuşmayı bırakır mı
Bırakmıyor emin olun. Ben eş aldım yanına. Yeni kelimeler öğrendi. Konuşuyor ve unuttuğu kelimeler olmadı. Şu an konuşuyor mesela. Ben kelime öğretmediğim halde ona söylediklerimi kendisi öğrenip konuşuyor :)

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hadi ya çok sevindim sizin adınıza :) Hatırladım sizi daha önceden konuşmuştuk özelden . Yanına eş almayı düşünüyordunuz almışsınız sonunda :) bende düşünüyordum hala düşünüyorum :D ee dişiyi ne zaman aldınız kaç aylık hangi renk

Hadi ya çok sevindim sizin adınıza :) Hatırladım sizi daha önceden konuşmuştuk özelden . Yanına eş almayı düşünüyordunuz almışsınız sonunda :) bende düşünüyordum hala düşünüyorum :D ee dişiyi ne zaman aldınız kaç aylık hangi renk
29 temmuzda aldım dişimi. 45 günlükken aldım onu da. Çok küçük daha. Büyüyor yavaş yavaş [emoji4] rengi mavi, sarı, siyah ve beyaz renkleri var. Şubat yada Mart gibi de yuvalık takacam. Erkek 1.5 yaşında kızımda 7-8 aylık olur [emoji4]

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri