Karadeniz Pet

Yolculuk

edanurozkan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Benim, 1.5 aylık diğeri de 3 aylık olmak üzere iki tane muhabbet kuşum var. Bu gün 1-1.5 saatlik bir yolculuğa çıkacağız. Arabayla gideceğiz. Neler yapmam gerekir bu durumda?

Bırakabileceğiniz bir yer varsa en güzeli oraya bırakmak bence. Eğer bırakılacak bir yer yok veya uzun süre geri dönülmeyecek bir durumdan dolayı mecburen yolculuk edilecekse araç içersinde açık cam veya kalorifer/klima rüzgarına maruz kalmamalı. Mümkünse kafes içersinde rahat bir şekilde yolculuk yaptırılabilir.

Merhaba arkadaşlar,
Benim, 1.5 aylık diğeri de 3 aylık olmak üzere iki tane muhabbet kuşum var. Bu gün 1-1.5 saatlik bir yolculuğa çıkacağız. Arabayla gideceğiz. Neler yapmam gerekir bu durumda?
Kesinlikle klima ve rüzgara maruz kalmasınlar. Eğer güneş varsa direkt güneşi de almasınlar. İsterseniz üstlerini ince bir şeyle örtüp, sabitleyin ki fazla strese girmesinler.

Merhabalar .
Bende tek besledigim kuşumu iki kere ankaradan - trabzona götürdüm getirdim . kucagımda konusa konusa gitdi geldi . hatda aksam uyudu bile . ustaların dedigi gibi ruzgara ve kılımaya maruz kalmasın .

1.1,5 saatlik yoldan hiçbir şey olmaz.kucağınızda gider gelir.hava akımına maruz kalmasın yeter.

rüzgar ve klimaya güneşe maruz kalmasın üstünüde kesinlik örtmeyin kuş etrafı göremiyecegi için iyice strese girecektir. benim düşüncem bu

rüzgar ve klimaya güneşe maruz kalmasın üstünüde kesinlik örtmeyin kuş etrafı göremiyecegi için iyice strese girecektir. benim düşüncem bu
Yine dışarıyı görsünler. İnce bir yazma kullanılabilir. Direkt dışarıyı gördüklerinde daha fazla stres olacaklardır eğer uysal ve eğitimli kuşlar değillerse.

Forumu açtıktan hemen sonra yola çıktık, bakamadım cevaplara kusura bakmayın. Daha yeni girdim, herkese cevapları için teşekkürler genede. İnternetten hemen baktım ve bazı bilgiler buldum. İkisini koltuğa koydum ve emniyet kemeriyle sabitledim. Rüzgar çarpmamaları için camları kapattık, klimayı açtık ve hasta olmasınlar ama sıcaktan bunalmasınlar diye de klimanın estiği tarafa örtü koydum. Yolculuğumuz iyi geçti. Başta biraz korktu biri ama diğeri hiçbir şey yokmuş gibi davrandı. Elime aldım, biraz ilgilendim. Geri geldiğimizde trip attı bana Maviş ama şimdi eski haline geldi :)
Tekrar teşekkür ederim ilginize..:)

Son düzenleme:
Forumu açtıktan hemen sonra yola çıktık, bakamadım cevaplara kusura bakmayın. Daha yeni girdim, herkese cevapları için teşekkürler genede. İnternetten hemen baktım ve bazı bilgiler buldum. İkisini koltuğa koydum ve emniyet kemeriyle sabitledim. Rüzgar çarpmamaları için camları kapattık, klimayı açtık ve hasta olmasınlar ama sıcaktan bunalmasınlar diye de klimanın estiği tarafa örtü koydum. Yolculuğumuz iyi geçti. Başta biraz korktu biri ama diğeri hiçbir şey yokmuş gibi davrandı. Elime aldım, biraz ilgilendim. Geri geldiğimizde trip attı bana Maviş ama şimdi eski haline geldi :)
Tekrar teşekkür ederim ilginize..:)
Sağ salim gitmelerine sevindik.