petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yolculuk

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve edanurozkan tarafından 24 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. edanurozkan

edanurozkan New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    Benim, 1.5 aylık diğeri de 3 aylık olmak üzere iki tane muhabbet kuşum var. Bu gün 1-1.5 saatlik bir yolculuğa çıkacağız. Arabayla gideceğiz. Neler yapmam gerekir bu durumda?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Bırakabileceğiniz bir yer varsa en güzeli oraya bırakmak bence. Eğer bırakılacak bir yer yok veya uzun süre geri dönülmeyecek bir durumdan dolayı mecburen yolculuk edilecekse araç içersinde açık cam veya kalorifer/klima rüzgarına maruz kalmamalı. Mümkünse kafes içersinde rahat bir şekilde yolculuk yaptırılabilir.

3. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Kesinlikle klima ve rüzgara maruz kalmasınlar. Eğer güneş varsa direkt güneşi de almasınlar. İsterseniz üstlerini ince bir şeyle örtüp, sabitleyin ki fazla strese girmesinler.

4. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar .
    Bende tek besledigim kuşumu iki kere ankaradan - trabzona götürdüm getirdim . kucagımda konusa konusa gitdi geldi . hatda aksam uyudu bile . ustaların dedigi gibi ruzgara ve kılımaya maruz kalmasın .

5. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    1.1,5 saatlik yoldan hiçbir şey olmaz.kucağınızda gider gelir.hava akımına maruz kalmasın yeter.

6. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    rüzgar ve klimaya güneşe maruz kalmasın üstünüde kesinlik örtmeyin kuş etrafı göremiyecegi için iyice strese girecektir. benim düşüncem bu

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Yine dışarıyı görsünler. İnce bir yazma kullanılabilir. Direkt dışarıyı gördüklerinde daha fazla stres olacaklardır eğer uysal ve eğitimli kuşlar değillerse.

8. edanurozkan

edanurozkan New Member

Beğenileri:
    0
    Forumu açtıktan hemen sonra yola çıktık, bakamadım cevaplara kusura bakmayın. Daha yeni girdim, herkese cevapları için teşekkürler genede. İnternetten hemen baktım ve bazı bilgiler buldum. İkisini koltuğa koydum ve emniyet kemeriyle sabitledim. Rüzgar çarpmamaları için camları kapattık, klimayı açtık ve hasta olmasınlar ama sıcaktan bunalmasınlar diye de klimanın estiği tarafa örtü koydum. Yolculuğumuz iyi geçti. Başta biraz korktu biri ama diğeri hiçbir şey yokmuş gibi davrandı. Elime aldım, biraz ilgilendim. Geri geldiğimizde trip attı bana Maviş ama şimdi eski haline geldi :)
    Tekrar teşekkür ederim ilginize..:)

#8 edanurozkan, 29 Nisan 2015
    Son düzenleme: 29 Nisan 2015
  9. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Sağ salim gitmelerine sevindik.

Sayfayı Paylaş