Karadeniz Pet

Yolculuk

DalinBaykus

Meraklı Üye
Merhabalar, tasinmadan dolayi muhabbet kuslarimla 5 saatlik bir yolculuk yapmak durumundayim. Ikisi de ele aliskin degiller. Arabayla , kendi kafeslerinde mi goturmeliyim yoksa kutuya mi koymaliyim ? 5 saat cok mu uzun ? Arka koltuga emniyet kemeriyle kafeslerini koysam uygun olur mu? Tecrube etmis arkadaslarin onerilerine acigiz. Tesekkurler

arabayla götürebilirisniz.kafesleri kalsın .kafesleri streç filmle örtmenizi tavsiye ederim

Iyi aksamlar , kuslarla yarin yolculuga cikiyoruz , burada önerilen gibi strecle sarip belki uzerlerine de bi sal atarim , bi altta bi ustte tunekleri var , alttakilere yem icin iniyorlar, onlari cikartmalimiyim ?

çıkartsanızda olur havasız bırakmayın birde hava akımına bırakmayın yeter ben 13 14 saat otobüs yolcuğuluğu yaptım birşey olmadı

-Streç filmle kenar yüzeylerini 2 kat sarabilirsiniz. (Üst kısım kesinlikle açık kalsın.)
-Pencere, klima vb. akım yaratan şeyler olmaması önemli.
-Suluklarına su koymayın. Islanmaları yolculuk sırasında hastalığa neden olabilir. Susuz kalmamaları için: ara verdiğinizde suluğu kafese takıp, yola çıktığınızda tekrar suluğu kafesten alın.
-Emniyet kemeriyle sabitlemenin yanında kenarına ağır destekler koyup stabil hale getirmeniz de bir alternatif.

Aklıma gelenler bunlar. 5 saat uzun bir süre değil azami özenle hiçbir sorun yaşamazsınız umarım.

-Streç filmle kenar yüzeylerini 2 kat sarabilirsiniz. (Üst kısım kesinlikle açık kalsın.)
-Pencere, klima vb. akım yaratan şeyler olmaması önemli.
-Suluklarına su koymayın. Islanmaları yolculuk sırasında hastalığa neden olabilir. Susuz kalmamaları için: ara verdiğinizde suluğu kafese takıp, yola çıktığınızda tekrar suluğu kafesten alın.
-Emniyet kemeriyle sabitlemenin yanında kenarına ağır destekler koyup stabil hale getirmeniz de bir alternatif.

Aklıma gelenler bunlar. 5 saat uzun bir süre değil azami özenle hiçbir sorun yaşamazsınız umarım.
Cok tesekkur ederim , fazla tunekliklerini , indirmiyim mi? Cunku bgn evdeki esyalar gitti o yuzden biraz saskinlar bugun bile sadece elimden yemek yediler :(

Cok tesekkur ederim , fazla tunekliklerini , indirmiyim mi? Cunku bgn evdeki esyalar gitti o yuzden biraz saskinlar bugun bile sadece elimden yemek yediler :(
Tünekler sabit olduğu için bir soruna neden olmaz. Yemliklerdeki yemler biraz dökülebilir o da bir soruna neden olmaz.
Sadece suyu çıkartın ve molo verdiğinizde tekrar verin yeterli.

ben 5 saatlik bi yolculuk yaptım 3 gün arayla biraz kabardılar. Ama sonra düzeliyor. Hava akımında kalmamasına çok dikkat edin. ve içerinin ısısına dikkat edin. yolculuktan sonra vitaminle filan destekleyin. iyi yolculuklar🙂

Merhaba, açtığınız konunun üzerinden epey bir zaman geçmiş ama yine de cevap vermek istedim. Aşağıdaki linkte bulunan konuya bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz.