petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yolunan tuy yenıden gelırmı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve bilgeminnos tarafından 30 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. bilgeminnos

bilgeminnos Active Member

Beğenileri:
    44
    ewet kusun tuylerı yolunmus ozellıkle kafa arkasında bellı kısımda hıc tuy yok ve genelı ozellıkle karın kısmıda cok seyrek kısım kısm hıc tuy yok kanatlarındada yoluklar var ,kanadının en uzun tuylerıde yolunmus tuyler duzensız ama kanatının alt kısmı gayet ıyı
    ılk fransız tuy hastalıgı sandım ama o hastalıkta uzun tuylerde olmuyomus kus ucamıyomus ama hala suhelıyım ınsallah sadece yoluktur
    bu kısmlarda hıc tuy olmadıgı ıcın yenıden cıkarmı suhelıyım hem yakında tuye gırecek cevalarsanız sevınırım

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=503a64629dbc4512bafc917cb47f9e35&oe=579D4518

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=6500f71963a233ff59f15ba5cbd4b66c&oe=579E6839

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=2fe9dcd4725f8cad715cd8c9abafec97&oe=579E4BAE

2. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    sanırım mavi kuşunuz erkek diğeri de dişi. Erkek kuş dişi kuşla anlaşamayıp kavga ettiyse eğer O yüzden olabilir. Kavga ettikleri oluyor mu ara sıra ? Oluyorsa ayırın derim çünkü iş daha ciddi boyutlara gidebilir. Yolunan tüyler de gelecektir.

bilgeminnos bunu beğendi.
  3. bilgeminnos

Beğenileri:
    44
    o kus komsunun yolculuk yaıyolardı bı kac saat bızde kladı bızımkı kusu gorunce yerınde duramadı bende bır araya koydumkavgada olmadı
    kusu oyle gordum aldım aldıgımdada yoluktu endısem yoluk olan ksımda bı tane bıle tuy olmaması tuysuz kısımda korelme olabılırmı acaba dıye dusundum tesekkurler bu arada

4. Rassien

Beğenileri:
    30
    Bakalım zamanla tüyler yerinde yeniden çıkacaktır vitamini verildiği taktirde sıkıntı olmaz diye umuyorum. B vitamini tüylerin çıkmasında yardımcı olur. Eğer zamanla kellikler daha da artarsa demek ki bir hastalık vardı kuşlar kendi tüylerini yoluyorlardı. Adını hatırlayamadım şimdi ancak sanmıyorum öyle olduğunu.

bilgeminnos bunu beğendi.
  5. bilgeminnos

Beğenileri:
    44
    bende ole sanmıyorum cunku kafasının ustude yoluk bı kus hıralamıs gıbı dedıgınız gıbı daha acılmasında bole razıyım :) bu arada vıtamın verıyorum bakalım nolucak

6. Rassien

Beğenileri:
    30
    Düzelir umarım. Geçmiş olsun

Sayfayı Paylaş