Karadeniz Pet

Yorumlarınızı alabilir miyim?

• Konbuyu başlatan serhatcimenler
  • Başlangıç tarihi
S

serhatcimenler

Guest
Arkadaşlar merhaba.Bugün sonunda sahip olmayı çok istediğim ve oğluma arkadaş olacağını düşündüğüm kuşumu aldım ve aranıza katıldım.Açıkçası ilk başta buradan okuduğum bilgiler ışığında yavru bir erkek düşünüyordum eğitebilmek açısından fakat ailecek bu dişiyi beğendik ve aldık.Aldığım kişi kuşun ırkının çekoslavak olduğunu yaklaşık 6 aylık olduğunu ve dişi erkek farketmez çok kolay eğitebileceğimi söyledi.Özellikle ırk,yaş ve eğitebilirlik olarak yorumlarınızı almak isterim.Herkese sağlıklı muhabbetler diliyorum.

Maşallah güzel sağlıklı çok güzel renkte dişi..

Teşekkür ederim Serkan Bey yaş konusunda bir yorum yapabilir misiniz?

Kuşunuz çekoslovak ve kuşçunun belirtmiş olduğu gibi 6-7 aylık bir kuş.

Teşekkürler Muhammet Bey peki eğitilebilmesi ve konuşabilmesi hakkında ne dersiniz acaba?

Kuşunuz hem dişi olduğundan hemde yaşça büyük olduğundan eğitilmeside konuşturulmasıda artık çok geç :) Eğer hem eğitmek hemde konuşturmak istiyorsanız yeni yeme düşmüş yem kırmayı öğrenmiş erkek bir kuş almanızı tavsiye ederim size..

Kuşunuz hem dişi olduğundan hemde yaşça büyük olduğundan eğitilmeside konuşturulmasıda artık çok geç :) Eğer hem eğitmek hemde konuşturmak istiyorsanız yeni yeme düşmüş yem kırmayı öğrenmiş erkek bir kuş almanızı tavsiye ederim size..

+++++++++++

Tünekleri de ahşap olanlarla değiştirin bir ara. ;)

Herkese yorumları için teşekkür ederim sanırım ben yinede çabalayacağım en azından alışması açısından.Bu arada hagenin bu tünekleride uygun değil mi acaba kuş ayak sağlığı açısından?

Herkese yorumları için teşekkür ederim sanırım ben yinede çabalayacağım en azından alışması açısından.Bu arada hagenin bu tünekleride uygun değil mi acaba kuş ayak sağlığı açısından?
Serhat bey,
Bence de kuşunuzu değiştirmeyin, maşallah çok güzel bir kuş. İlgi ve sevgiyle birazda sabırla size alışacağını düşünüyorum.
Kuşunuzun ayak sağlığı açısından ve onun daha mutlu olması için doğal ağaç tunekler kullanabilirsiniz. Petshoplarda 1,5 - 2 TL ' ye bulabirsiniz.

maşaallah...güzel bir dişi...üstelik kızışmaya da başlamış...bir kaç ay sonra yanına bir de erkek alın ve yavrularını almaya çalışın...yavrularından en beğendiğinizi kendinize alıştırın ve istediğiniz gibi eğitin...kafesiniz de güzelmiş,bir de tünekleri tahta tüneklerle değiştirirseniz daha iyi olur...

çok güzel kuş.Artık almışssınız geri iadesi olmaz.Yalnız bu saatten sonra eğitim ve konuşma zor olacaktır.Bu sadece kuşun yaşıyla ilgili dişi erkek farketmeyecektir.Benim kuşumda dişiydi yavru aldığım için şuan bir çok köpeğin anlamadığı komutları rahatlıkla yapabiliyor.

maşallah allah nazardan korusun .renklere bak .

Son yapılan yorumlara gerçekten çok teşekkür ederim.Beni biraz da olsa rahatlattı.Az da olsa şansımı kullanacağım çünkü gerçekten kuşu benimsedim ve kesinlikle geri vermeyi düşünmüyorum..

Geri