Karadeniz Pet

Yorumlarınızı bekliyorum

• Konbuyu başlatan Akın Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
A

Akın Yılmaz

Guest
Dişi kusuma eş aldım. Yardımınıza ihtiyacım var.

Merhaba
Yaklaşık bir yıldır dişi kuşumu tek besliyordum. Bugun kuşum için eş aldım. Az once eve getirdim ve ayrı bir kafese koyup dişinin yanına getirdim. Dişi resmen tellere yapıştı :) . Erkek kuş yeni geldiği için biraz tedirgin kafes içinde ordan oraya uçuyor. Sizce erkek kuşun yaşı ver cinsi nedir ? Dişi kuşum tahimnen 1,5 - 2 yaşında. Sizce eş tutarlar mı? Ne zaman aynı kafdese almalıyım. Açıkcası eş almayı hiç düşünmüyordum ama forumda paylaşılan güzel yavru kuşları görünce dayanamadım. Bu işte acemi sayılırım o yüzden sizlerin fikirleri benim için çok önemi.

Dişi

5DISI.jpg hosted at Hızlı Resim Yükle - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle

DISI.png hosted at Hızlı Resim Yükle - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle

DISI.jpg hosted at Hızlı Resim Yükle - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle

Erkek

47911c.jpg hosted at Hızlı Resim Yükle - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle

358ef9.jpg hosted at Hızlı Resim Yükle - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle

2f5113.jpg hosted at Hızlı Resim Yükle - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle

Kafes

http://www.hizliresimyukle.com/image/P3h3]

Kafes sizce üretim için uygun mu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
erkeğiniz bir yaş üstü bir kuş, umarım tez zamanda eş tutarlar

erkeğiniz bir yaş üstü bir kuş, umarım tez zamanda eş tutarlar

Biraz yan yana kafeslerde tutuktan sonra az once dişiyi erkeğin kafese aldım. Dişi biraz daha iri ve yaklaşmaya çalışıyor ama erkek kaçıyor. Sanırım yeni geldiği için. Yorumunuz için teşekkür ederim.

zaman lazım biraz yeni daha ortama alışmalı

Erkek kuşumu cuma günü aldım. Sanırım birbirlerine alıştılar. Erkek dişinin kafasını kasıyor. Birbirlerine gaga vuruyorlar. Biraz erken ama sizce eş tutmuşlar mı?

Hayırlı olsun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Es tutmus denile bilir erkek yeni oldugu icin alismasi lazim biraz disiui erkegin kafese atin disi kendi kafesinede olursa kafese zaten sahiplanmistir erkegi bi kafeste 10 gun birakin sonra disiyi erkegin kafese atin ve kisa surede es tutcaklardir simdiden hayirlisi olsun rn yakin zamanda yumurtlarlar insallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:03 -->-> Daha önceki mesaj 20:03 --

Disi erkegi istemese bu kadar yaklastirmaz zaten resimdrki gorunteye gore

Es tutmus denile bilir erkek yeni oldugu icin alismasi lazim biraz disiui erkegin kafese atin disi kendi kafesinede olursa kafese zaten sahiplanmistir erkegi bi kafeste 10 gun birakin sonra disiyi erkegin kafese atin ve kisa surede es tutcaklardir simdiden hayirlisi olsun rn yakin zamanda yumurtlarlar insallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:03 -->-> Daha önceki mesaj 20:03 --

Disi erkegi istemese bu kadar yaklastirmaz zaten resimdrki gorunteye gore

Yorumlarınız için teşekkür ederim.
Dişi baska kafesteydi. Bu kafesi yeni aldım. Erkek kusu bu kafese koyup dişinin yanına getiridim. Bende birkaç gün ayrı tutup dişiyi erkeğin kafesine almaktı . Ama dişi de erkekte tellere yapışıp birbirlerine ulaşmaya çalışınca birkaç saatten sonra dişiyi de kafese aldım. Dişi biraz iri oldugu için yeni kafese de hakim oldu sankı :)

Bu arada bir yıldır banyo yaptıramadığım dişii kuş yeni kafesteki geniş ağızlı sulukta dün banyo yaptı :) Ev sıcak olduğu için sorun olmaz inşallah.

Insallah en yakin zamanda alisir ve yavrularini alirsjniz:) bi banyoluk hak edio ama disi almanizda fayda war:) istio cunku

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:23 -->-> Daha önceki mesaj 20:22 --

He sunu soleyim unttum sulugjnuzu degisitirin suyunu cunku banyo yapio ne olur olmaz kirli su icmesinler :)

İçlerinden herhangi biri diğerine saldırmıyorsa umut var demektir.
Arkadaşların söylediği gibi erkeğin hakim olduğu bir kafeste birleştirin.
Eş tutmuşlarsa zaten birbirlerine davranışlarından anlarsınız.
Zamanı geldiğindede gerekeni yaparlar ama en az 4 6 ay süre verin hayvanlara acele edip sürekli bızıklamayın.

Geri