petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurta 19. gunu oldu hala ses yok

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ens tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. ens

ens Guest

kusum aralık 31 de yumurtladı fakat hala yumurta cıkmadı acaba yumurtayı catlatmam mı gerekıyo ne kadar daha beklemelıyım

2. Hürkan YILMAZ

2-3 gün daha bekle ama yinde ustalara sorarsın :D

3. ens

ens Guest

cevap beklıyorum yardım edın bu ılk yavrularımız olucak cok heycanlıyım o yuzdende sabırsızım

4. Hürkan YILMAZ

Anlıyorum bu mesajı güncel kalması için yazıyorum :D 2 çift kuşum var bizede nasip olmadı yavru ama sen yinede sabret 1-2gün.kuluçka 19-20 gün arasında değişiyormuş araştırdım .

5. ens

ens Guest

saol şimdi kusları kafesten cıkardım ısık tuttum yumurtalar sapsarı yanı bos galıba baska anlayabılecegım bır yontem var mı hiç kırmızılık yok

6. Hürkan YILMAZ

Damar gibi kırmzılıklar yoksa boştur.Başka yolu olduğunu bilmiyorum.

7. ens

ens Guest

sanki 1 tanesınde hafıf var ama hafıf belkı ılk yumurtadır o ama ben daha kırmızı beklıyordum ıternette baktıklarım kırmızıydı bıde gun kalmadı gun kalsa anlıcam acık renk olmasını

8. Hürkan YILMAZ

Kardeşim senin yapaliceğin tek şey 1 gün daha beklemek .Belki yarın çıkar sen kuşları koy yerine rahatsız etme.

9. ens

ens Guest

ole yaptım yapıcak bısey yok artık sadece uzuldum bıde kusum bu donemde bıraz zayıflastı onada uzuldum once baksaydım kusumu bosa yormazdm

10. Hürkan YILMAZ

Başka sezona başka yavrulara inşallah.

11. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Dostum 21 gündür çıkma suresi 1 2 gün daha bekle kuşları yem ve su ihtiyacı dışında rahatsız etme

12. Hürkan YILMAZ

Aynen doğru sölüyon ama ens yeni olduğu için sabır konusunda haklı :D

13. ens

ens Guest

benim dişi pakıstan oldugu için yumurta kucuk yumurtaya bakınca hıc kus cıkcak gıbı durmuyodu cok mınıkk bıde duslara suyuna vıtamın takvıyesı harıc bısey vermedım bundan olmus olabılır mı

14. Hürkan YILMAZ

Yok ondan olmaz sahibinin onu rahatsız etmesi ve bakımı etkili faktör.Pakistanın yumurtasının ufak olması normal pakistan türü zaten serçe kadar bişi :D .

15. ens

ens Guest

hiç rahatsız etmedım simdi ilk defa baktım yanına bıle yaklasmıyoruz onların oldugu odaya bıle gırmıyoruz simdi gunu geldı dıye baktım

16. Hürkan YILMAZ

Dediğim gibi 1-2 gün sonra çıkmazlarsa sperm yumurtayı döllememiş olabilir bir sürü etken var yani ama tek şey 1-2 gün beklemek.1-2 gün sonra tekrar konu açarak bizi bilgilendirirsin.

Sayfayı Paylaş