Karadeniz Pet

Yumurta Belirtilerimi

• Konbuyu başlatan Tunç ÇAĞATAY
  • Başlangıç tarihi
T

Tunç ÇAĞATAY

Guest
Arkadaşlar kuşları alalı 1 ay oldu aldığım yerde çiftleşiyorlardı biliyordum ortam değişikliğinden yumurtayı eriteceğini ve öyle oldu ama yuvaya ilgisini hiç kesmedi bu sıralar hiç çıkmıyor

Kuyruk iyice düştü popo tarafında tüy azaldı erkek yuvanın tüneğinde dişi içerde dişi kemirip duruyor içeriyi içeriye kalamar attım dişi almış dışarı atmış talaş attım onları düzeltmiş ama çiftleşme yok veya varsada ben bilmıyorum üstü kapalı arka tarafı açık sadece oda bunalmasınlar diye

Yukardıladar zaten onu kapalı arkası açık oda strese girmesinler diye dişi yuvada erkek yuva tüneğinde opüşüyorlar erkek besliyor sanırım dişiyi

Arkadaşlar erkek çiftleşmek istiyor dişi buğun hiç çıkmadı yuvadan erkek besledi bizim erkek biraz kalıplı ve gerçekten güzel bir erkek sanırım yumurta gelicek yakında :D

Gelmis olma ihtimali yuksek gibi geldi yuvaliktan hic cikmiyorsa yani

Selen bakamadımki içinde hep dişi hiç çıkmadı çıktı erkek zorla çıkardı çiftleşmek istedi geri içine kaçtı erkekte içini giriyor orda çiftleşebilirler.

Yem yemeye çıkmadı hiç erkek besledi sanırım.

Altına bakamıyorum göstermiyor ibikliyor.

Selen bakamadımki içinde hep dişi hiç çıkmadı çıktı erkek zorla çıkardı çiftleşmek istedi geri içine kaçtı erkekte içini giriyor orda çiftleşebilirler.

Yem yemeye çıkmadı hiç erkek besledi sanırım.

Altına bakamıyorum göstermiyor ibikliyor.

Hadi insallah guzel haberler aliriz simdiden hayirli olsun :)

İyi valla bunların hepsi güzel belirtiler :) Kuş üretiminde anladığım en önemli şey zamana bırakmak. Kuşlarda biyolojik bir sıkıntı yoksa ve ihtiyaçları karşılanıyorsa zaten geliyor yumurta. Ben yuva kontrolünü şöyle yapıyorum. Dişi bazen çıkmıyor. Bende yuvalığın kapağını hafifçe aralıyorum dişi çıkıyor. Sonra bakıp hemen kapatıyorum, zaten dişi ondan sonra kendini can havliyle direk yuvaya atıyor.

Geri