Karadeniz Pet

Yumurta Belirtisi mi yoksa sadece ilaç etkisi mi?

Kuzey Kara

Meraklı Üye
Merhabalar, iki kuluçka geçiren kuşlarım kafeslerini ve yuvalıklarını değiştirdikten sonra fertivit (e vitamini-üreme kolaylaştırıcı) bakımı yapıyorum.

Dişi kuş aşırı derecede mürekkepbalığı kemiği tüketmeye başladı, kemirme alışkanlığı çoğaldı.

Günde bir kaç defa yuvalığa girip yuvalığa önceden koyduğum gazete kağıtlarını kemirip bazen de onları dışarı atıyor.

Poposunu kontrol ettiğimde pek de yumurta belirtisi göremedim. Ama özellikle sabahın erken saatlerinde çiftleştikleri için emin de olamıyorum acaba çiftleştiler mi diye.

Acaba tüm bu kemirme ve yuvalığa girme olayı fertivitin bir etkisi mi yoksa yumurta geliyor mu?

Çünkü dişi erkekle öpüşüp yem yedirmesine izin veriyor. Erkek dişiyi kaşıyor her şey yolunda ama bazen de dişi erkeği yanına yaklaştırmıyor.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Eğer dişinizin dışkısı normalden büyükse yumurta var demektir.Onun dışındaki belirtiler zaten yumurtanın var olduğuna işaret.

Dışkısı küçük. Onu biliyorum ama devamlı kemiriyor. Ben ilacın etkisi diyorum ama inşallah yumurtayla son bulur bu gerginlik.

İnşallah dediğin gibi olur.Biraz bekle.Bu işin sonu ne kadar kötü bitebilir ki

Yuvaya gazete koymayın var ise talas koyun yumurtlayacak dişiler stresli olur kemirmeleri artar

E vitamini Kuşların Yumurta yapmasını Destekler Büyük ihtimalle de yumurtlıcaktır Bu arada gazete koymayın boya olduğu için zararlı gidin petshoptan hamster talaşı alın bu arada e vitamine devam edin bence :) Yumurta Gelince Kesin e vitaminini.

Son düzenleme:
E vitamini Kuşların Yumurta yapmasını Destekler Büyük ihtimalle de yumurtlıcaktır Bu arada gazete koymayın boya olduğu için zararlı gidin petshoptan hamster talaşı alın bu arada e vitamine devam edin bence :) Yumurta Gelince Kesin e vitaminini.

Peki tüm bunlar çiftleşme olmuştur ki oluyor değil mi? Ben görmeden çiftleşmişlerdir herhalde.

Belli olmaz Kuş şu an Yuva hazırlığında çiftleşmiş olabilir sabahları saten Enerji patlaması yaşıyorlar çiftleşmediysede uygun ortam olunca yaparlar kafaya takmayın yani :)

Son düzenleme:
Demek istediğim aslında şu: acaba dişi tüm bu davranışları boş yere mi yapıyor? boş yere yapma ihtimali var mı?

Sanmıyorum.Yumurtalayacak bir dişinin davranışları var.Cevabı size zaman gösterecektir merak etmeyin.

Ilacdan olacağını sanmıyorum
ilaç çiftleşme isteğini ve yumurta doluluk
oranını arttırır bunun dışında kini
kuş kendi içgüdüsel olarak yapar

Karnında bir şişiklik görünüyor mu ?

Hayırlısı olsun.Beklemek lazım.

Geri