Karadeniz Pet

Yumurta belirtisi mi ?

Hasan KURT

Yeni Üye
Kuşumun duruşu resimdeki gibi sizce yumurta var mı ?

MaşAllah :) evet. Yumurta yolda inşAllah :) Kanat düşüklüğü, kabarıklık, halsizlik, kuyruk düşüklüğü, popoda şişlik.. :)

MaşAllah :) evet. Yumurta yolda inşAllah :) Kanat düşüklüğü, kabarıklık, halsizlik, kuyruk düşüklüğü, popoda şişlik.. :)

inşAllah :) tüm belirtiler var ama yuvalığa hiç ilgi yok. Benim gördüğüm erkek hep ayak atmaya çalıştığında dişi gagalıyodu. İnşAllah boş çıkmaz ilk kuluçkaları olacak...

Ne yazık ki ilk kuluçkalar çoğunlukla hüsranla sonuçlanabiliyor. Kızgınlık yumurtası da yapacak olabilir.

Kuşlara nazar değdi herhalde :( bugün sabah sapa sağlam bıraktığım dişi kuşum akşam geldiğim de kafesin dibindeydi. Ayağının birine birşey olmuş herhalde üstüne basamıyo. Kafesin içinde ve dışında takılabileceği tül vs. hiç birşey yok ama ayağının birine basamıyo tünekte zor duruyo. Elime alıp incelediğimde herhangi bir şişlik yara falan görmedim ama ayağın canı yok gibiydi. Neden böyle olmuş olabilir?

Hiç mi basamıyor peki ayrıca çok mu halsizdi kuşunuz acaba? Yere düşmüş olabilir belki ayağını biraz daha inceleyin. Vazelin veya Terramycin sürmeyi deneyin usta sabah akşam iyice ayağa yedirin. İnşAllah bir sorun çıkmaz. 1 hafta gözlemleyin.

Hiç mi basamıyor peki ayrıca çok mu halsizdi kuşunuz acaba? Yere düşmüş olabilir belki ayağını biraz daha inceleyin. Vazelin veya Terramycin sürmeyi deneyin usta sabah akşam iyice ayağa yedirin. İnşAllah bir sorun çıkmaz. 1 hafta gözlemleyin.

Tüneği kavrayamıyor ama biraz biraz destek alıyor ayağından. Sürekli olarak ayağını esnetiyo ve erkek kuş gelip dişi kuşun o ayağına ilgi gösteriyo çok garip. İnşallah iyileşir.

İnşAllah iyileşir. Erkek kuşunuza dikkat edin gagalama vs. gibi bir durum olmasın. Öncesinde de yine erkeğin bu davranışından kaynaklanan bir durumdan mütevellit ayağı böyle olmuş olabilir.

İnşAllah iyileşir. Erkek kuşunuza dikkat edin gagalama vs. gibi bir durum olmasın. Öncesinde de yine erkeğin bu davranışından kaynaklanan bir durumdan mütevellit ayağı böyle olmuş olabilir.

yok gagalama tarzında değil hatta dişi memnun bile oluyor. Büyük ihtimal düşme gibi birşey olmuştur. Geniş kafesin zararları...

yok gagalama tarzında değil hatta dişi memnun bile oluyor. Büyük ihtimal düşme gibi birşey olmuştur. Geniş kafesin zararları...

:) yok ustam geniş kafes her zaman iyidir en azından sıçrasalar gidecek bir yerleri var :) kuşlar memnunsa sorun yok tedaviye başlayıp zamana bırakın. Ben yuvadan daha atlamamış bir yavru almıştım bir ustadan, o da yuvadan düşmüş daha ufakken, onun da ayağı öyleydi terramycin sürdüm sabah akşam 1 haftaya iyileşti. Vazelin daha etkili diyor ustalar ama ikisi de iyi ilaç.

:) yok ustam geniş kafes her zaman iyidir en azından sıçrasalar gidecek bir yerleri var :) kuşlar memnunsa sorun yok tedaviye başlayıp zamana bırakın. Ben yuvadan daha atlamamış bir yavru almıştım bir ustadan, o da yuvadan düşmüş daha ufakken, onun da ayağı öyleydi terramycin sürdüm sabah akşam 1 haftaya iyileşti. Vazelin daha etkili diyor ustalar ama ikisi de iyi ilaç.

kırık gibi birşey değil zaten. İlgin için teşekkür ederim hemen tedaviye başlayacağım.

Geri