petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta BoŞ

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve TCNaRKoZz tarafından 23 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. TCNaRKoZz

TCNaRKoZz Guest

Merhaba Arkadaşlar Benim Mubişler Sadece 3 Adet Yumurtladı 2 Hafta Oldu Nerdeyse 3. Yumurtayı Doquralı Ve ben Baktım 3 De Boş Napim Bu Yumurtaları Alayım mı Altında :mad::mad:

2. İsmet Koparan

İsmet Koparan New Member

Beğenileri:
    0
    Eğer boş olduğundan eminsen almanda fayda var hayvanı boşuna kuluçkaya yatırma ....

3. TCNaRKoZz

TCNaRKoZz Guest

Resim Atabilirim birde siz bakın

4. İsmet Koparan

İsmet Koparan New Member

Beğenileri:
    0
    resim atın isterseniz burdaki deneyimli arkadaşlarda mutlaka cvb verecektir daha sağlıklı olur hem...

5. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    boş oldugundan eminseniz alın yumurtaları..

6. TCNaRKoZz

TCNaRKoZz Guest

Resim Çekilmiyor ama http://i.hizliresim.com/Elo6Pn.jpg işte burdaki resimin üsteki gibi yuvarlak daire şeklinde hafif karartı var 3 de

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:02 -->-> Daha önceki mesaj 16:32 --

http://i.hizliresim.com/Elo6Pn.jpg üstteki boş yazan yumurta gibi napim alayım mı altından

7. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    kardeş sen foto eklesene yumurtalarını birde ilk kuluçkamı

8. TCNaRKoZz

TCNaRKoZz Guest

Abi Foto Çekiorum ama Belli Olmuyor Ki Yada Ben Beceremedim Evet İlk Kuluçka

9. umut ercan

umut ercan New Member

Beğenileri:
    0
    karanlık bi ortamda altından ışık tutuyo musun?

#9 umut ercan, 24 Haziran 2014
    Son düzenleme: 24 Haziran 2014
  10. kartall82

kartall82 Guest

yumurtanın boş olduğuna eminseniz yumurtayı alın altından

NOT: Yumurtanın doluluk oranını yükseltmek istiyorsanız kuşlarınızın kızgınlık döneminde poposunun kenarındaki tüyleri kesin ve mama takviyesi yapın

11. yasin51

yasin51 Member

Beğenileri:
    1
    her ihtimale karşı yumurtaları al ılık suya koyup canlı embriyo varsa yumurta hareket edecektir.eğer yoksa boşa yatırma kuşu kuluçkaya.bnm tavsiyem

12. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ilk kuluçkada pek yavru beklemmek lazım eger boş oldından eminsen al doluda şöyle olur yumurtanın sivri olan yeri karalık vardır bu yavrudur

13. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    yumurtanın içerisini fotoğraflama işi zor.. iyi bir ışıklandırma ve kaliteli fotoğraf makinesi gerekli...tecrübeli kuşlarda dahi yumurtalar boş çıkabiliyor..üzülmeyin daha sonra mutlaka dolu çıkar.

14. TCNaRKoZz

TCNaRKoZz Guest

Sivri olan yerinde karartı var ama yandan baktıgımda o karartı görünmüyor yandan baktıgımda ılk sayfadaki attıgım resmin üst kısmındaki boş gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:31 -->-> Daha önceki mesaj 13:17 --

http://i.hizliresim.com/XWAjrk.jpg bu resmin üst kısmındaki boş yazan yumurta gibi

15. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    bildiğin sarı bır amülün örüne tutu yumurtayı biriside çeksin o zaman tam kesin bir bilgi veriyim böyle boşta ola bilir doluda ben bulursam kendi cektigim yumurtaların fotosunu yolayım çekemiyorsan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:59 -->-> Daha önceki mesaj 13:55 --

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    bunlarda boş
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

bu resimdeki gibi olcak işte boş dediklerim çıkmadı diğerleri cıktı

16. TCNaRKoZz

TCNaRKoZz Guest

Evet Hocam Sizin Boş Olan Yumurtalarınız Gibi 3 Adet İdi Saglık Olsun İnş Bidahakine Alırım Yavrularımı Çok Sagolun..

17. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    benimde ilk kuluçkada hepsi boştu 16-18 günlüken altlarından aldım2 ay sonra bu fotodakileri yaptılar işe

18. TCNaRKoZz

TCNaRKoZz Guest

İnş Daha Çok Alırsınız Bunlar Gibi Darısı Bize Artık Yeni Konu Açtım Hocam Kuşların Fotolarını Koydum Kuyruk Falan Düşmüş Bide Orda Bilgi verirseniz Sevinirim

19. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    tm kardeşim inşallah ker isteyene allah nasip eder her hak edene

Sayfayı Paylaş