Karadeniz Pet

yumurta bozulurmu

yusufkral

Onursal Üye
slm erkek kuş yumurtayı kırdından ayırdım yumurtalalr dolu olması için 2 kere çiftleşsinler diye 10 dk lına yuvayı söküp çiftleştikten sonra geri erkeği ayırıp yuvayı takıyorum dişi sorunsuz yatıyorda yrm su içimek için çıkıyor yuvayı soktüde en fazla 15 dk dişi yatmadan duro yumurtlar bozulurmu

Son düzenleme:
15 dk yumurtanın soğuması için yeterli ama benim kuşta zaman zaman 15 dk dışarda kaşınıyodu full dolu çıktı yumurtalar. O zamanlar bende soruyodum bozulurmu diye. 15 dk yi test ettim bozulmadı yani. Bazı sitelerde 1-2 saat kalkarsa bozulur yazıyor

hocam 15 dakkadan bısey olmaz benım bıldıgım kadarı ıle 1 saatı gecerse

bence hiç öyle şeyler yapma onlarkendileri bır kerede ikide üçde beşde yaparlar. yuvayı sökmekle erkegi almak filan böyle yapma kalsık yuvalıkda erkekde geriden izle gözlemleme yap arada birde yuvalıgı sadece.
bu şekilde yapmaya devam edersen ne yumurtadan yavru cıkar nede cıkan yavru sağ kalır.
yuvalıkda erkekde kalsın yerlerinde oynama hiç derim ben

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:50 -->-> Daha önceki mesaj 17:48 --

daha önceki yumurtayı kırmasıda sen çok ugrastıgındandır diye düşünüyorum nacizane fikrim yanlış anlaşılmak istemem. bu kuluçka ve yavru oldugu zamanlarda çok hassas oluyorlar. bılıyosunuzdur. uzakdan takip gözlem ;)

Geri