Karadeniz Pet

Yumurta büyüklüğü ile ilgili yardım ederseniz sevinirim

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar iyi forumlar :eek:

Öncelikle sorum şu daha önceden 6 gündür çiftleşmeye şahit oluyorum ne zaman ilk yumurta gelir diye foruma konu açmıstım çeşitli yorumlar geldi 7-10 gün arası diye 8. günde ilk yumurta geldi bu tecrübe için herkese teşekkürler

Şimdi ki sorum şu :) Bu ilk yumurta gerçekten küçücük resmini çekemedim dişim biraz hassas kuru fasulye tanesi kadar kuşum iri bir yeşil yerli muhabbet lakin bundan sonraki yumurtalar büyük olurmu sayet diğer yumurtalardan küçük olan yumurtadan yavru alınması mümkünmüdür ?? ve diğerlerinin boyutunun büyümesi için yapılması gereken bir işlem varmı ??

Not: Yumurtadan sonra dısarı cıkıp mürekkep balığı kemiğini kemirip içeri atıyor kendini

Yardımcı olan Üstadlarımıza şimdiden teşekkürler :)

Bnim kuşlarda ilk kuluçkalarına yattılar 4 tane yumurtaları var aynı benim yumurtalarda çok ufak yada bize öyle gelior veya ilk yumurta olduğundan dolayı küçük olması normaldir diye düşünüyorum.İlk yumurtalar %50 %60 oranında dolu çıkar diye biliyorum.

ilk kuluckaga 2 yumurta yaptı ve suankı yumurtadan büyüktü ve boş çıktı

yumurtlarkende cakcakcakcak bagırdı gece 3 gibi

kuşlar ilk kuluçkada tecrübesiz oldukları için yumurtaların boş çıkması doğal, sonraki kuluçkalarda dolu olma şansı artar, bazen küçük yumurtalar olabiliyor, nedenini bilmiyorum ama bakımla alakası yok, kalsiyumla hiç alakası yok ama genellikle boş oluyor küçük yumurtalar, yine de dursun, ne olur ne olmaz, belki de yavru çıkar...

yumurta dölü olursa o yumurtaadan da yavru cikar kucuk olmasi buyuk olmasi sorun olmaz saten cikamasa annesi yumutayi kirarak yavrunun cikmasini saglar siz rahatsiz etmeyin kalamara devam verin mama yapin gerisini onlara birakin benimde kuslarim ciftlesti 5-6 gun icinde yumurtlicaklar alahin izniyle

Geri