Karadeniz Pet

Yumurta çıkmadı altından almalımıyım?

• Konbuyu başlatan Kasaplanca
  • Başlangıç tarihi
K

Kasaplanca

Guest
Merhaba Arkadaşlar. Daha önce kuşum iki yumurta yaptı 3. yumurtayı kafesin dibine yapmıştı o yumurtada aziklik vardı en son altna koydum onu kırmıstı. Şimdi benim ögrenmek istediğim diğer iki yumurta henüz çıkmadı. Sanırım boş 21 gunluk süreyi geçti yumurtaların. Sizce altından almalıyımı. kuşum bu yumurtalar cıkmadı diye kusmus olurmu. 3.yumurtadan sonra daha yumurta yapmadı.?

hocam şimdi bu kalan 2 yumurta ilk yumurtalar mı yoksa ezik olandan sonra gelenler mi hala yatıyor mu üstünde ayrıca ilk kuluçkası mı ?

ışıkla bakın yumurtaya içinde oynayan birşey yoksa atın

kırılandan once yanı ılk ıkı yumurtası bunlar. Hayla yatıyor ustunde bırakmıyor yumurtaları. ben yumurtayı kesmesınden sonra suphelendım sımdı yumurtayı neden kesmı olabılır. Bu yumurtaları alırsam farklı bır tepkı verırmı. alsan bır sakıncası olurmu yumurtaları.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:03 -->-> Daha önceki mesaj 22:00 --

baktım herhangı bir şey göremedim. sadece sarılık var yumurta ıcınde çekirdek gibi cisimler göremedim yumurtada.

ekincan'ın dediği gibi hızlı bi şekilde ışıkla bakın içinde siyah bi nokta varsa döl tutmuştur yoksa atabilirsiniz

yok farklı bir tepki vermez önce bir yoklar yuvayı sonra durur 1 2 dakika çıkar. Kuş bu kuluçkasında 3 yumurta yapmış olabilir sorun o değil

ışık tuttum çok nadir tek tük siyah nokta görüyorum. ama dediğim gibi 21 gunu gectı yumurtaların.

ekincan'ın dediği gibi hızlı bi şekilde ışıkla bakın içinde siyah bi nokta varsa döl tutmuştur yoksa atabilirsiniz

Kardeşim yanlışın var siyah bir nokta olursa içindeki embriyo ölmüş oluyor. Yavru çıkmadan son 1 2 saat önce baktım ben içinde kalbinin attığını görebiliyorsun ama siyah olmuyor kırmızı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:06 --

ışık tuttum çok nadir tek tük siyah nokta görüyorum. ama dediğim gibi 21 gunu gectı yumurtaların.

21 gunu geçmişse alabilirsin kardeşim kır bakalım yumurtaları ne çıkacak

Kardeşim yanlışın var siyah bir nokta olursa içindeki embriyo ölmüş oluyor. Yavru çıkmadan son 1 2 saat önce baktım ben içinde kalbinin attığını görebiliyorsun ama siyah olmuyor kırmızı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:06 --

21 gunu geçmişse alabilirsin kardeşim kır bakalım yumurtaları ne çıkacak

eyv hocam yanlışımı düzelttiğin için, ama bana bunu veteriner demişti acaba senin siyah nokta kuş içerde geliştiği için kırmızı olmuş olabilirmi benim dediğim ilk yumurta geldiğinde ?

Hadi bakalım bismillah... birde ılık suyun ustune oyucam oye deniycem eğer yumurtada hareket göremezsem kırıcam mecbur olarak.

Geri