Karadeniz Pet

Yumurta çıkmıyor!!

Salih ÇEVİK

Meraklı Üye
Arkadaşlar 6 yumurtamın 3 ü sağlıklı bir şekilde doğdu fakat 4. Yumurta aradan 3-4 gün geçmesine rağmen çıkmadı? Sebebi nedir şimdiden teşekkürler

Boş demek ki ya da günü gelmedi daha. 18-20 gün oldu mu o yumurtanın oluşu?

Yanlış mı anladım, kuş 3 tane mi yumurtladı ?

4. ve 5. yumurtalar boş olabilir. Son yumurtanın günü gelene kadar bekle bence. Zaten boş olan yumurtalar belli eder kendini,annesinin yuvada olmadığı sırada yumurtaları işığa doğru tut bak.

Valla günlerini not alamadım bu ara 4 çiftiminde yumurtası var karıştı hepsi birbirine tek bildiğim ilk yumurtanın 27 ağustosta çıktığı.. Boş mu dolumu bi kontrol edeyim akşam tekrar yazayım o zaman.. Saolun arkadaşlar

Salih abi ilk yumurta 27 Ağustos'da çıktıysa 2 gün arayla az çok tahmin edebilirsin kaç günlük olduklarını umarım o yumurtada çıkar :)

4. Nün ayın 2 sinde bilemedin 3. De çıkması gerekirdi hesaba göre ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Hatta son yumurtanın günü geldi nerdeyse hepsi boş demekki :)

Salih usta benım kus 15 günlükten yavrular çıktı son 2 yumurta 4 gun sonra çıktı bekle bence

fotoğraf koyarmısınız çiftlerinizin.

Bu arada 2 yumurta boş gibi ne kadar daha duracak o yumurtalar orda öyle

yumurtalar boş olabilir veya sogumuşdur günü geçdigi halde çıkmıyo işe

Bide bu kuluçkanın temiZliğini nasıl yapıcaz çok kirlendi beklicekmiyiz yavruların yuvadan atlamasını

atmaya kararlıysan atmadan önce suyun içine koyup kontrol etmeyi unutma derim =)

Dostum yumurtaları al karanlık bir ortamda el deneri ile içerisine bak yavru var mı yok mu diye. Eger bos olduguna kesin sonuc getirirsen at.

Geri