Karadeniz Pet

Yumurta da yatmıyor,normal mi ?

admire

Meraklı Üye
Dişi kuşum bugün 2. yumurtasını yumurtadı fakat yuvada yatmıyor,sizce bu normal mi ?

Gündüz gözleme imkanım olmuyor fakat şu an yani gece dışarda,tünekte,erkeğin yanında...

Teşekkür ederim, peki oda sıcaklığı ne olmalıdır? Kuşlarım balkonda, balkon cam ile kapalı ve balkon kapısı her zaman açık, kaloriferden gelen ısı balkona geçiyor yani, zaten ev çok sıcak oluyor.
Buna rağmen gece ısısı 7-9 derece civarı oluyordur, sizce yeterli mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:54 -->-> Daha önceki mesaj 21:48 --

Bilgisi olan yok mu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:55 -->-> Daha önceki mesaj 22:54 --

Bilgisi olan yok mu ?

7-9 derece düşük kuşunuz yumurtada yatıyorda içeri alın

Ben mersindeyim 20 22 derece oluyor geceleri sırf onlar üşümesin diye bile kaloriferi açıyorum 7 9 çok düşük içeri alın kuşları

kuşları içeri alın çok düşük 7-9 derece

Şu ana kadar her hangi bir rahatsızlık görünmedi. Başka bir yerde önemli olan ısının değil, hava sirkülasyonunun olmaması gerektiğini okumuştum, fakat ;

Tavsiyeleriniz için teşekkürler, bundan sonra içerde olacaklar...

Kuş bu sabah 3. yumurtasını yaptı, tahminimce gündüz yumurtada yattı fakat akşam üzeri ben eve geldiğimde yuvadan çıktı,bunu gördüm, şimdi tünekte, yatmıyor...

Bu ne demek, ymurtalar bozulmuş olabilir mi ?

3. yumurtada yatabilir 7-9 derece cok düşük bir sıcaklık min. 18-20 derece olması lazım

Sıcaklık işini hallettik,sıkıntı şu ? Şayet bugün 3.yumurtayı yaptıktan sonra gün boyu yumurtalarda yatmışsa ki şu an yatmıyor, yumurtalar bozulmuş mudur ?

gün boyu yatmıs ise 15-20dk dısarda kalması problem yaratmaz.

Ilk 2 de yatmadiysa 3 den itibaren yatmaya baslarsa 1.2. Bozulur

İlk 2 de hiç yatmadı, 3.yü bu sabah yaptı, sonra ben işe gittim, geldiğimde güneş batmak üzereydi, yuvadan çıktı, daha da girmedi, saatlerdir dışarda...

Bekleyip göreceğiz bakalım, muhtemelen hepsi bozuktur ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:25 -->-> Daha önceki mesaj 23:24 --

Şayet 3. yumurtayı yaptıktan sonra yuvadan çıkmış olabilir mi, yani gün boyu hiç yatmamış olabilir mi ?

Belki akşam öyle denk gelmişimdir ???

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:25 --

Şayet 3. yumurtayı yaptıktan sonra yuvadan çıkmış olabilir mi, yani gün boyu hiç yatmamış olabilir mi ?

Belki akşam öyle denk gelmişimdir ???

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:38 --

Bu tür bir sorun yaşayan ya da bilen var mı ?

kiş aylarinda balkonun orda durmasi biraz saklıncali saatlerce birakma hasta olabilir sıcak ortam olabilir en kötü şartlarda 10 ila 8 derece olmasını sağlayin. bana kuşcu öyle söylemişti.

Yatmıyor dediğim ilk 3 yumurta bugün peş peşe çıktı, oysa ki hiç ümidim yoktu...
Fener yardımı ile diğer yumurtalara baktım, onlar da dolular,

Çiftimin ilk kuluçkası ancak Maşallah...

Maşallah kuşlarınıza yavruları sıcak tutmaya bakın. Bir rüzgar yediler mi hemen ölüyorlar.

benimkide öyle yapmıştı..gündüz yatıyordu akşamları çıkıyordu..erkekte akşamları yumurtayı kırıyordu genelde birde sorum olucak ilk kuluçkası mı dişinin?genelde ilk kuluçkalarda sorunlar olabiliyor örneğin boş yumurta veya yumurtanın üstüne yatmama gibi

hayırlı olsun. erkek kuslarda soguk zamanlarda yuvada kalabilirler. problem olmaz

Geri