petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurta döllenmesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve stronger67 tarafından 13 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bildiğim kadarıyla dişi muhabbetler 12 gün kadar spermleri saklıyorlar ve yumurtayı kendileri döllüyorlar mesela kuşumuz 4 yumurta yaptı hepsinin döllenmesi için hergün çiftleşmesi gerekirmi yoksa 1 kere çiftleşse bütün yumurtalar döllenirmi

2. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    benim bildiğim dişi tüm yumurtalarını tamamlayana kadar çiftleşmeler devam eder. ama kesin bilgi değil.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    suni döllenme için merak ediyorum şuan 3 yumurta yapan dişime 4.yolda olabilir bilmiyorum jumbo dan takviye yapsam acaba jumbo kırığı olurmu onu merak ettim

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Girmemek lazım öyle işlere..

6. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    kararsız kaldım bende onun için yapmadan bi sorayım dedim tşk ederim

7. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle dişinin yumurta kesesine yumurta düştüğü zaman o yumurtanın mutlaka döllenmesi şarttır. O yüzden dişi yumurtlamadan önce kesedeki o yumurtayı döllemek adına mutlaka çiftleşmesi lazım. Dişi muhabbet kuşu 1 er gün arayla yumurtlar. Bu yumurtlama 1. gün yumurtlayıp 2. gün dinleme ile olur 3. gün tekrar yumurtlar 4. gün yeniden dinlenir. Aldığı kalsiyum ve beslenme oranına göre yumurta sayısı 3-i6 arası ve 8-10 arası değişir. Şimdi dişinin yumurtlayacağı bu günlerde yumurtlamadan hemen önce erkek ile çiftleşme yalaması gerekiyor yoksa doğuracağı yumurta tutmaz. Bunun nedenide döllenme sadece yumurta kesesinde oluyor. Yumurtalıklarda döllenme olsaydı tüm yumurtalar dolu olurdu buda dişinin 1 kuluçkada doğuracağı yumurtayı tek seferde yumurtlaması demektir. Böyle bişey asla mümkün olmaz. Kısacası sizinde yapıcağınız araştırma ile veteriner hekimlerin bilgilerine dayanarak tek çiftleşmede doğacak tüm yumurtalar döllü olmaz. Dişinin her yumurta doğurmadan çiftleşmesi şarttır.

8. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    tek çiftleşme yetmez. aynen ahmet sırmanın dediği gibi olay.

9. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Suni döllenmeyi nasıl yapıcaksınız peki ?

10. Göktug

Göktug New Member

Beğenileri:
    0
    Valla Benim Bildiğimde Her yumurtada İşi Garantiye Almak Adına Çiftleşirler..

11. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    Tek çiftleşme tüm yumurtaları döllemez. Her yumurtadan sonra çiftleşmeleri gerekir.. Bunun dışında suni döllemez ciddi bir iştir be doğru yapılmazsa erkek kuşa sağım sırasında çok çiddi zararlar verebilir.. Zaten oranlara bakıldığı zaman suni döşemenin tutma olasılığı 7 de 1 gibi bir orandır. Bunları dikkate alarak bu işe girişmek gerekir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş