Karadeniz Pet

Yumurta Dolu mu Boş mu

23Baron34

Meraklı Üye
İyi geceler cümleten muhabbet kuşum birkaçtane yumurta yumurtladı. İlki 12 sinde sonuncu 25 inde olmak üzere. Kontrol ettigim zaman 1 tanesi kesin boş digerleri dolu gozukuyor. Fakat bir yumurta aklima cok takildi. Fotosunu yükledim zaten. Anlam veremedim bu yüzden tecrübeli üstadlardan yardım istiyorum
P_20180329_231505.jpg

dolu görünüyor. kaç günlük bu yumurta ?

Dedigim gibi ilki 12 sinde sonuncu 25 inde olmak uzere 6 yumurta yapti. Bu yuzden Kac gunluk oldugunu bilmiyorum, bugun kontrol ettim bu yumurtaya anlam veremedim.

çıkmaya yakın yumurtanın içinde bu şekilde karartı halinde durabiliyorlar. git gide o kısmı kararacak ve cıkacak.yumurta dolu yani.

Sag alttaki kareye cok benziyor. Embiryo ölmüş olabilirmi ?
2u9jy1h.jpg

bilemiyorum. bence değil. bekleyin bakalım. :)

Tesekkurler yorum icin. Yorumlarinizi goruslerinizi bekliyorum forumdaki herkesden.

Daha önce hiç muhabbet kuşu yavrulatmadım ama hint bülbülümden (Zebra İspinozu) 4 yavru aldım.Ben dolu mu boş mu diye yumurtayı alıp ışığa tutuyordum eğer belirli bir bölgede veya yumurta nın tüm çevresinde kılcal damarlaşma olduysa o yumurta dolu diye bırakıyordum donuç ise doğruymuş 4 tane yavru aldım

Evet haklisin diger 4 yumurta dedigin gibi 1 i bos digeri de bu fotodaki gibi. Buna anlam veremedim iste acaba nedir diye

126 goruntuleme 2 cevap. Konu guncel halen bekliyorum cevaplari

döllenme var ancak embriyo oluşmamış gibi görünüyor birkaç gün daha bekleyip tekrar kontrol edin

Normal şartlarda resimden sadece döllü olup olmadığı anlaşabilir ne durumda yakından bakmadan anlaşılmaz ama yumurtanız dolu bekleyin süresi dolana kadar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yumurtanın şuanki fotosunu atarmısınız büyük ihtimalle içinden yavru çıkmayacak yumurtanın içinde ölmüş gibime geliyor yavrunun

Maalesef yavru oluşmuş ama bi sıkıntıdan dolayı ölmüş gibi gözüküyor.