petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta eritme nedir?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bogeyman tarafından 14 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. bogeyman
    Gizli

bogeyman Guest

Muhabbet kuşlarında yumurta eritme nedir.

2. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ilk defa duyoyrum :)

3. :S yumurta tıkanmasımı ? yumurta haşlaması mı ? yumurta mamasımı? :S yumurta şekli kabugu vs. ????? yumurta eritme açarmısınız biraz konuyu soruyu. yeni birşeylerse bizde ögrenelim

4. bogeyman
    Gizli

bogeyman Guest

Hocam benim hamile kuşu pet shop a götürdüğümde elle çıkarmamıza gerek yok daha yumurtasını eritir o dedi bende anlamadım size sordum

5. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bana kalırsa kafanıza takmayın bunu çünkü çoğu pet shop sahibi kuşlardan anlamaz onların söylediğine ben pek güvenmem bunun yerine foto atarsanız bu sitede bulunan profesyonel üreticiler den daha açıklayıcı bilgiler alabilirsiniz

6. evet foto yollarsanız iyi olur. yumurta tıkanması diye götürdün o zaman kuşu eger öyle birşey varsa yag sür poposuna fazlada elleme baktın yumurtlayamadı sessiz sakin ölcek gibi duruyor kuşdan anlıyan veterınere veya üretimciye götür o çıkartsın yumurtayı. içinde kırılırsa kuşu ölüme götürür. dikkat etmek gerek.

7. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yumurta eritmesi vardır dogrudur. kuş yer değiştirdiği zman yumurtlamak istemezsse yumurtayı eritir içinde yumurtlamaz

8. burak eser

burak eser New Member

Beğenileri:
    0
    aynen öyle, yerini beğenmez yada bişeyden dolayı stres yaparsa eritir yumurtayı, mesela benim güvercinim yumurtlamak üzereyken erkeği öldü, yumurtlamadı eritti

9. acemiysen hiç dokunma kuşa. ben yumurtlamak üzere olan çift almıştım eve getırdım ertesı gun yumurtladı yavruları buyuturken evi taşıdım yavrulara baktı. ve şimdi 2. kuluçka yavruları yuvadan atlamak üzere. oynama kuşla kanı iyiyse yumurtlar. yumurta tıkanması olursa yakında bilen birine götür. yada arkadaşların dedıgı gıbı yumurtlamak ıstemezse yumurtlamaz erıtebılırde.

10. bogeyman
    Gizli

bogeyman Guest

Evde kullanilmayan bir odada kaliyor cift sessiz yani oyle bi ortamda strese girerlermi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:00 --[/SIZ

Evde kullanilmayan bir odada kaliyor cift sessiz yani oyle bi ortamda strese girerlermi?

#10 bogeyman, 14 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Temmuz 2014
  11. yerleri değişmisse strese girebilirler.

12. bogeyman
    Gizli

bogeyman Guest

#12 bogeyman, 14 Temmuz 2014
  13. şişlik var evt. ilk resimde poposuna ilaç vs birşeylermi sürüldü. eger sürülmediyse iltihap veya ishal durumuda var kuşda. yem yemesi filan nasıl kuşun

14. bogeyman
    Gizli

bogeyman Guest

İlaç yok. ben dışkı kalıntısına benzettimde yem yemesi normal çoğunlukça erkek kuş besliyor İltihap olduğundan eminmisiniz kakasını büyük yapıyor ben onun kalıntısıdır diye düşünmüştüm

15. dışkıyıda buyuk yapıyorsa şişlikde var yumurtlayacaktır kuş rahatsız etme eşiyle beraber bırak yuvalıga filanda gırıyorsa yumurtlayacaktır. mama yem su ver alt temızlıklerını yap bırak.

16. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Yumurta erimesi söyledir , yumurtlayacagı gün gelir fakat yumurtlamaz cevresinden rahatsız olur veyahutta stresli olur kuş yumurta gününü uzatabilir o gün yumurtlamaz veya hiç yumurtlamaz içinde kaybolur gider o yumurta .

Bu gibi durumlarda yumurtlamaz veya popoda aaşırı derece şişiklik oldugunu farkederseniz yumurta tıkanması olur. Onun için hiç bir şekilde kuşu rahatsız etmeyin .

#16 CNK TC, 14 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 14 Temmuz 2014
  17. bogeyman
    Gizli

bogeyman Guest

Tamam hocam tek kaldiklari odadan kendi odama odama aldim yuvaligina kus kumu koydum sorun olurmu yuvaliga girmedi 2 gundur ama son 2 saatir kapisinin onunde bekliyo 2,3dk felan geri gidiyo

#17 bogeyman, 14 Temmuz 2014
  18. yeni oldugundandır yumurtlayacagı zaman girer umarım. dışarıyada yumurtlayabılır alır yuvalıgın içine koyarsın dedıgım gıbı rahatsız etme kuşları kafeside yerini değiştirmeyecegın bı yere koy yavru alcaksan dısarıyada cıkarma kuşları. bol saglıklı yavrular alman dılegıyle

19. bogeyman
    Gizli

bogeyman Guest

Teşekkürler hocam. Son bir sorum olcak hamile kalmadan önce hep benim odamda kalıyodu sonra sessiz bi odaya koydum fazla girmediği bi odaya siz alıştığı bi yere koyun diyince kendi odama tekrar aldım sadece ben takılıyorum odada rahatsız olurlarmı yoksa diğer odaya tekrar götürüyümmü

20. önceden senin kaldıgın odadaysa ve oradaçiftleşip yuva kızdırmışlarsa yeni yerlerini yadırgadıklarından yuvalıgı terk etti ve strese gırıp yumurtayı atmadı demekki kuş. alışkın oldukları yerde dursunlar. eski odandakı yerlerınde yuvalıga gırıpcıkıp zaman gecırıyolarmıydı eger oyleyse bugun yarın yumurtlarlar. ben teşekkur ederım.

Sayfayı Paylaş