yumurta geliş düzensizliği

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esayak tarafından 7 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. esayak
  Çevrimdışı

  esayak Guest

  Merhaba arkdaşlar,

  Benim ufak bir sorunum var ve sizlerin desteğini rica ediyorum.

  Çok güzel bir çift muhabbet kuşum var. Kendilerini yeni almama rağmen hemen kaynaştılar ara sıra denk geldiğimde çiftleştiklerine şahit oldum. Çiftleşme sonrası ilk yumurta 26 ocakta geldi devamını bekledim ancak ikinci yumurta bugün geldi (7 Şubat). İlk yumurta sonrasında çiftleşme devam ediyordu. Ayrıca ilk yumurta sonrası popoda şişlikte olmadı yani tıkanma gibi bir Problem yoktu ve dişi kuş sürekli yumurta üzerinde yatarak erkek tarafından beslendi.

  Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.
   
 2. Mana
  Çevrimdışı

  Mana Guest

  erkeğin dölü tutmamış olabilir sürekli çiftleşselerde bu her çiftleşmede yumurta olacağını göstermez. o yüzden bence sıkıntı yapmayın kuşlarınız sağlıklıysa :) inşallah güzel yavrularınız olur. bu arada ilk kez yumurtluyorsa dişi, yumurtalar boş bile çıkabilir sakın üzülmeyin 2. veya 3. denemelerinde o da düzelecektir
   
 3. esayak
  Çevrimdışı

  esayak Guest

  Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. O zaman yumurtalara hiç karışmadan çıkış günlerini bekleyeyim. Ayrıca bugün kontrol ettiğimde yine kuyruk altında şişlik gözle görülüyordu sanırım yeni yumurtalar gelecek. 26 Ocak tarihinde yapmış olduğu yumurtaya küçük bir işaret koydum takibinin kolay olabilmesi adına.
   

Sayfayı Paylaş