Karadeniz Pet

Yumurta göğsünde

gurcan38

Meraklı Üye
Merhaba kuşum ilk yavrusu 2 gün önce geldi. Bugun 1 boş bir de ölmüş yumurtayı kafese atmış. Akşam geldiğimde 1 yumurtanın göğsünde yapışık olduğunu gördüm bu şekilde yuvadan çıktı ve hala yapışıktı yumurta bir müddet sonra erkek te yuvalığa girdi be çıkmadılar acaba yumurtadan bu şekildemi çıkartıyorlar??

hiç duymadım güvercinde bu olay başıma geldi kırıkyumurtaya oturunca yumurta kuruyup yapışır ama bunda öylemi bilmem

Enteresan olaylar devam ediyır daha önce 2 tane kafese attı 2 si çıktı 1 i kayıp :)
Baktım baktım yok ya hiç ıslaklık ta yok yumurta hemen kurumaz ki hepsini yemiş olamaz değil mi ?

Merhaba kuşum ilk yavrusu 2 gün önce geldi. Bugun 1 boş bir de ölmüş yumurtayı kafese atmış. Akşam geldiğimde 1 yumurtanın göğsünde yapışık olduğunu gördüm bu şekilde yuvadan çıktı ve hala yapışıktı yumurta bir müddet sonra erkek te yuvalığa girdi be çıkmadılar acaba yumurtadan bu şekildemi çıkartıyorlar??

ilk kez duyuyorum ne garip :D

bu arada o göğsüne yapışık yumurtadan yavru çıktı :)

ama 5. yumurta nerde yaw yok yuvalığa baktım kafese baktım yok yok :)
skıntı değil 2 yavru ideal anneyide yormaz da merak ettim akşam kafesini iyice bir temizleyim aklıma takıldı :D

kuşlarınız biraz tuhaf galiba ama sonucu iyi ise sıkıntı da yoktur sanırım

Gerçekten ya. önce cere rengi değişikti sonra birbirlerini yoluyorlardı sabrettim hiç umudu kesmedim sonunda meyvesini verdi şu sıralar dişi yuvadan çıktı çıkalı yine didişiyorlar çocuklar başkasından mı ne :)

daha önce böyle bişey hiç duymadım..biraz garip geldi

selam. yuvrunun günü dolmuştur çıkmak için yumurtayı çatlatmıştır. çatlayan yumurtayla birlikte anne diğer yumurtaların üstüne yattığı için yumurtadan çıkma günü gelmiş olan yavrunun sıvısı annenin tüylerine yapışmıştır. yuvrunun sesi ve hareketini anne hisseder. böyle olunca da yavrunun yumurtadan çıkmasına yardım etmiştir . tecrübeli dişiler hangi yumurtanın boş olduğunu anlarlar ve onu yerler. böylece kalsiyum eksiğini giderir. onun için kafeslerde kalamar keğimi ve kum mutlaka bulunmalı mineral blok ve gaga taşı önem sırası olarak sonra gelir. kolay gelsin

ilk yavrusu olan kuşlar hep acemimidir. 5 tane yumurtadan 2 tanesi doluydu ikiside sorunsuz gidiyordu sevinmiştim ama biri ölmüş geçen gün. acaba ezmişmidir yoksa ilk yavrularda genel bir durum mu? şuan elimde 1 tane kaldı inşallah birsey olmaz bayağıda büyüdü maaşallah 9. gününde

Geri