Karadeniz Pet

yumurta göğüsüne yapışmış

Funda BAL

Meraklı Üye
bu yumurtayı kendi çıkarırmı acaba? ve ilk yumurtalarını kuluçkaya yaptı son iki yumurta yemlik ve kafes tabanına bende alıp kuluçkaya kattım. yumurtaları da 3 e yükseliyor fakat sonra bakıyorum 2 düşüyor 1 oluyor sonra 2 oldu kuluçkada şimdiye kadar 6 tane olması gerekirdi ne yapabilirim?
RbB8Oa.jpg

ZAJjzA.jpg

kaçarken kırılacak :s yumurtalar la ilgili ne dersiniz boş mu acaba ondan mı yok ediyor. 1 yumurta devamlı orada veya iki sonra tek e düşüyor

Bence o yumurtayı kırıyor deneyimsiz bir dişi kırık olan yumurtada göğsüne yapışıyor sert yatıyor zamanla bu huyundan vazgeçecektir inşaallah yuvalığın içinin fotoğrafını da atar mısınız

YjJ81j.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:14 -->-> Daha önceki mesaj 14:12 --

yapışan yumurta bu sabah kafesin tabanında bulduğum du aldım kuluçkaya koydum. inşallah düzelir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:16 -->-> Daha önceki mesaj 14:14 --

evet yumurta çatlakmış. çıkarmaya çalışırken kırıldı maalesef. poposuna baktım dolu sanırım 1 tane daha yumurtlar bügün yarın :s

Yapışan yumurta kırık olabilir evet tahmin ettiğim gibi yuvalık tabanında oyuk yok dişi de yatınca yumurtayı kırıyor sanırım siz talaşta koymamışsınız kuş kemire kemire kendi talaşını yapmış

talaş ile baya kapladım tabanı ama bu kadar bıraktı oyuğa gelince kuluçka küçük plastik ortası çukur bişey almıştım ama uymadı.

Artık bu dakikadan sonra yapacak bir şey yok. O kendine göre ayarlar içerisini. İnşaallah bundan sonra kırmaz. Maşaallah kuşlarınıza. Sağlıklı yavrularınız olsun inşaallah

Tesekküler. Devam ederse diğerini takarım artık ister rahtsız olsun ister olmasın yapacak bir sey yok :(n

Benim kusta yumurta yapisti iki tanesi ve kafes tabaninda buldum dusmus oyuk folluk koydum simdi kus yavrunun ustune yattigindan yavru carpik bacak olmamasi icin oyuk folluk alin derim talasida koyun

Geri