petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurta göğüsüne yapışmış

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Funda BAL tarafından 22 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    bu yumurtayı kendi çıkarırmı acaba? ve ilk yumurtalarını kuluçkaya yaptı son iki yumurta yemlik ve kafes tabanına bende alıp kuluçkaya kattım. yumurtaları da 3 e yükseliyor fakat sonra bakıyorum 2 düşüyor 1 oluyor sonra 2 oldu kuluçkada şimdiye kadar 6 tane olması gerekirdi ne yapabilirim?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Karnına speyle az su sıkıp yumurtayı alabilirsin.
    Kuşu elinde tutarak yapmalısın.

3. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    kaçarken kırılacak :s yumurtalar la ilgili ne dersiniz boş mu acaba ondan mı yok ediyor. 1 yumurta devamlı orada veya iki sonra tek e düşüyor

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bence o yumurtayı kırıyor deneyimsiz bir dişi kırık olan yumurtada göğsüne yapışıyor sert yatıyor zamanla bu huyundan vazgeçecektir inşaallah yuvalığın içinin fotoğrafını da atar mısınız

5. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:14 -->-> Daha önceki mesaj 14:12 --

yapışan yumurta bu sabah kafesin tabanında bulduğum du aldım kuluçkaya koydum. inşallah düzelir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:16 -->-> Daha önceki mesaj 14:14 --

evet yumurta çatlakmış. çıkarmaya çalışırken kırıldı maalesef. poposuna baktım dolu sanırım 1 tane daha yumurtlar bügün yarın :s

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yapışan yumurta kırık olabilir evet tahmin ettiğim gibi yuvalık tabanında oyuk yok dişi de yatınca yumurtayı kırıyor sanırım siz talaşta koymamışsınız kuş kemire kemire kendi talaşını yapmış

7. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    talaş ile baya kapladım tabanı ama bu kadar bıraktı oyuğa gelince kuluçka küçük plastik ortası çukur bişey almıştım ama uymadı.

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Artık bu dakikadan sonra yapacak bir şey yok. O kendine göre ayarlar içerisini. İnşaallah bundan sonra kırmaz. Maşaallah kuşlarınıza. Sağlıklı yavrularınız olsun inşaallah

9. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    Tesekküler. Devam ederse diğerini takarım artık ister rahtsız olsun ister olmasın yapacak bir sey yok :(n

10. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    Benim kusta yumurta yapisti iki tanesi ve kafes tabaninda buldum dusmus oyuk folluk koydum simdi kus yavrunun ustune yattigindan yavru carpik bacak olmamasi icin oyuk folluk alin derim talasida koyun

Sayfayı Paylaş