petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed AKKAYA tarafından 6 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Muhammed AKKAYA

Muhammed AKKAYA New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar arkadaşlar kuşum 11.06.2015 te ilk yumurtayı bıraktı daha sonrakilerin tarihini kacırdım 7 yumurtası var ancak bu tarih oldu ve cıkan yavru yok cifleştiklerinide gördüm yumurta kontorolü yapmak istemedm rahatsız etmemek için ne kadar daha beklemeliyim şimdiden tesekkurler iyi forumlar

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    5 gün daha beklemen gerek, son yumurtadan yavru çıkış vakti için. 2 gün de emniyet payı koy istersen.
    Kontrol şart, bundan sonrakilerde mutlaka kontrol yapmalısın.

3. alos2000

alos2000 Member

Beğenileri:
    10
    ilk kuluçkaları mı?
    benimkilerin ilk kuluçkası ve 9 yumurta boş çıktı

4. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    Yumurtalar 2 gün arayla geldiği için sanırım ilk yumurtalar boş görünüyor. Diğerleri için bekliyceksin çıkmalarını. 20. günde günü gelen yumurta doluysa çıkar yoksa boştur. Şuan için yapman gereken beklemek tüm yumurtalar boş ise dişi anlayıp yumurtaların üstünden kalkar o zaman yumurtları alıp atarsın. Yavru da çıkabilir tabi içlerinden dolu yumurta olabilir. Umarım yavru görürsün boş bir kuluçka olmaz.

5. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Çok tesekkurler abi pazartesiye kadar beklemeliyim o halde yumurta kontrolü için geç mi kaldım peki suan yapsam ne olur

Hocam daha önce yavru alındı dendi ancak bendeki ilk kuluckası

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yumurta kontrolü faydali olur anne yorulmaz ayrıca boşsa içi seffaftir

8. Muhammed AKKAYA

Beğenileri:
    0
    Yarın ilk işim bu olacak anlamazsam tekrar bilginize basvurabilirim abilerim cok sagolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:46 -->-> Daha önceki mesaj 04:13 --

Tesekkürler abilerim yumurta kontrolü yaptım ancak 7 de 7 boş insallah bi dahaki kuluçkaya artık :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:14 -->-> Daha önceki mesaj 03:46 --

@levent acar [MENTION=7709]yusuf[/MENTION] kürşat .....Abilerim 6 gün önce konuyu acmıstım boş yumurtalar cıkmıstı 7 side tekrar yumurtladı kusum simdi 1 tane kontrol etmemiştim öncekileri simdi nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim

Sayfayı Paylaş