Karadeniz Pet

Yumurta hakkında

Muhammed AKKAYA

Meraklı Üye
Merhabalar arkadaşlar kuşum 11.06.2015 te ilk yumurtayı bıraktı daha sonrakilerin tarihini kacırdım 7 yumurtası var ancak bu tarih oldu ve cıkan yavru yok cifleştiklerinide gördüm yumurta kontorolü yapmak istemedm rahatsız etmemek için ne kadar daha beklemeliyim şimdiden tesekkurler iyi forumlar

ilk kuluçkaları mı?
benimkilerin ilk kuluçkası ve 9 yumurta boş çıktı

Yumurtalar 2 gün arayla geldiği için sanırım ilk yumurtalar boş görünüyor. Diğerleri için bekliyceksin çıkmalarını. 20. günde günü gelen yumurta doluysa çıkar yoksa boştur. Şuan için yapman gereken beklemek tüm yumurtalar boş ise dişi anlayıp yumurtaların üstünden kalkar o zaman yumurtları alıp atarsın. Yavru da çıkabilir tabi içlerinden dolu yumurta olabilir. Umarım yavru görürsün boş bir kuluçka olmaz.

5 gün daha beklemen gerek, son yumurtadan yavru çıkış vakti için. 2 gün de emniyet payı koy istersen.
Kontrol şart, bundan sonrakilerde mutlaka kontrol yapmalısın.

Çok tesekkurler abi pazartesiye kadar beklemeliyim o halde yumurta kontrolü için geç mi kaldım peki suan yapsam ne olur

ilk kuluçkaları mı?
benimkilerin ilk kuluçkası ve 9 yumurta boş çıktı

Hocam daha önce yavru alındı dendi ancak bendeki ilk kuluckası

Yumurta kontrolü faydali olur anne yorulmaz ayrıca boşsa içi seffaftir

Yapabilirsin. Boşsa direk içi görünür, doluysa içini göremezsin yumurtanın.

Yumurta kontrolü faydali olur anne yorulmaz ayrıca boşsa içi seffaftir

Yarın ilk işim bu olacak anlamazsam tekrar bilginize basvurabilirim abilerim cok sagolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:46 -->-> Daha önceki mesaj 04:13 --

Tesekkürler abilerim yumurta kontrolü yaptım ancak 7 de 7 boş insallah bi dahaki kuluçkaya artık :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:14 -->-> Daha önceki mesaj 03:46 --

@levent acar [MENTION=7709]yusuf[/MENTION] kürşat .....Abilerim 6 gün önce konuyu acmıstım boş yumurtalar cıkmıstı 7 side tekrar yumurtladı kusum simdi 1 tane kontrol etmemiştim öncekileri simdi nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim

Geri