Karadeniz Pet

Yumurta icinde olen yavrular

• Konbuyu başlatan ragadust
  • Başlangıç tarihi
R

ragadust

Guest
Merhaba;

Gozum gibi baktigim kuslarim sonunda yumurtladilar. Ancak 5 yumurtadan ilkinden cikan yavru oldu (neden bilmiyorum cok saglikli gorunuyordu ama 1 gun yasayabildi) , 2. si yasiyor (cok sukur) ancak diger yumurtalar cikmadi ve kontrol ettigimde hepsinin dollenmis oldugunu icinde yavru oldugunu ancak olmus/kurumus olduklarini gordum. Acaba bir yerde yanlis mi yaptim? Yavrular neden yumurta icinde olurler? Cikamadiklari icin olamaz cunku 18. gunden once olmusler. bazisi yarim gelismis bazisi tam gelismis ama cikmadan 1-2 gun once olmus.

Disi kuluckaya yatiyor duzenli olarak hic kalkmiyor sadece tuvaleti icin. Erkek besliyor onu. Ciftlerde problem yok yani.

Sicaklik nem vs bu tarz seylere de dikkat ediyorum. Ortamin nemli olmasi icin bir kap su isiticinin uzerinde duruyor odada. Odanin sicakligi zaten ne fazla ne az, oda sicakliginda. Nem nasil ayarlanir ve kontrol edilir?

Yumurtalari gunde 2 defa kontrol ettim, ve sadece en basta numaralandirdim birdaha dokunmadim. Kontrol etmek ve dokunmak icerdeki yavruyu oldururmu?

Tecrubeli arkadaslarin yorumlarini bekliyorum,suan cok uzgunum. Umarim o tek yavru hayatta kalir,ve sonrasinda tekrar yumurtlar dişi.

Sevgiler

Geri