petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta Kafesin Tabanında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve cilamure61 tarafından 26 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. cilamure61

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. 2 gün önce üretici bir arkadaştan 1 çift damızlık muhabbet kuşu aldım. 1 saat evvel kafesin tabanında 1 yumurta gördüm. Yavrulukta takmıştım kafese ; neden yavruluğa yumurtlamamış olabilir?

Yumurtayı yavruluğa koydum ve dişi kuşu 2 - 3 kez yavruluğa soktum, ortamı tanıması adına. Sonrasında yavruluktan çıktı. Yumurta soğursa çıkmama ihtimali olur mu ? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. Ezel ALBAYRAK

Yumurta yuvalıkta dursun,dişiye müdahale etmeyin.

3. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    ezel bey dedigi gibi dişiye müdahale etmeyin 2 gün olmuş yer degişikliginden dolayı kafes tabanına da yapmış olabilir.

4. cilamure61

Teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Dişi hala yuvalığa girmedi. İlk mesajımdaki sorumu tekrar yinelemek istiyorum: Yumurta soğursa çıkmama ihtimali olur mu ?

5. Kemal ÇETİN

İlk 3-4 gün için sorun olmaz başka yumurtaları da tabana yaparsa müdahale etmeyin bence...

6. cilamure61

..................................

#6 cilamure61, 27 Mayıs 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2013
  7. cilamure61

Arkadaşlar dişi kuşum yuvalığa hiç girmiyor. :( İlk yumurtayı pazar günü yaptı. Muhabbet kuşlarında kuluçkaya yatma 2. yumurtayı yaptıktan sonra mı oluyor? 1. yumurta ile 2. yumurta arası 2 gün mü oluyor , bu süre daha da uzuyor mu? Ayrıca pazar günkü yumurtanın üzerine hiç yatmadı, ümidi kesmem mi gerekiyor ilk yumurtadan ?

8. Umutcan AĞLAR

Acemi bir dişiyse 2. yumurta gecikir. Yumurtaya oturacaktır bazı dişi ler 3. 4. yumurtadan sonra oturur diye biliyorum.

9. cilamure61

Genç bir çift. Daha önce 2 kez yavru bakmışlar. 1. yumurta ile 2. yumurtanın arası normal şartlarda kaç gündür?

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    ortam değişikliğinden dolayı genelde kuşlar yumurtalığa girmez ve kafes tabanına yumurtlar.. muhtemelen bu kuşların bu kuluçkası boş geçecektir.. ortama alıştıklarında inşaallah yuvaya yumurtlayacak ve kuluçkaya hatacaktır.. ayrıca siz zor kullanıp yuvaya sokarsanız o kuun oraya girme olasılığını azaltırsınız.. lütfen müdahale etmeyin.. siz yemini suyunu vitaminini mamasını vs karşılayın gerisine karışmayın selam ve dua ile..

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu kafese yumurtlaması

,
  2. Muhanet kusu kafese yunurtkadi