petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta kayboldu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ObreuS tarafından 1 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Hatırlarsanız 2 hafta önce çiftleşen kuşlarımın videosunu koymuştum.

Dişi kuşum o zamandan son 3 güne kadar poposunda şişlik, büyük dışkısı, kanatlarda düşme ve yuvaya girip çıkma devamlı mevcuttu. Ancak son 3 gündür yuvaya girmiyor erkekle ilgilenmiyor. Ayrıca bugün poposuna baktım şişlik çok azalmış.

Sizce neden böyle olmuş olabilir. Birde yumurta oluştuktan sonra tekrar yok olurmu?
    Şimdiden teşekkürler.

2. Tunç ÇAĞATAY

Yer değiştirme vb gibi rahatsızlık edecek davranışlar sonucu kuş yumurtayı eritebilir.

3. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Yer değiştirme filan olmadı ama yumurta dediğiniz gibi yok oldu. Böyle eritme durumu varsa eğer eritmiştir ama neden yaptı bilmiyorum :(

E şimdi ne olacak peki tekrar yumurtlamaya ne zaman başlarki

4. Tunç ÇAĞATAY

Belli olmaz boyun hizasında bir yere koyun fazla ilgi göstermeyin birde kafes diğlerinde tüy vb şeyler varmı ?

5. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Kafesim box kafes 4 katlı. Bu kuşlar en alt kattaki kuşlarımdı. Kafes diplerinde tüy yok normal herşey.

6. Tunç ÇAĞATAY

Tüye girmişlerdir diye sordum olur sorun değil bekleyin kış sezonu açıldı hayırlısı.

7. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    İlk defa yavru alacağım diye.heveslenirken böyle olması kötü oldu :-(

Neyse bekleyeceğiz artık

Sayfayı Paylaş