Karadeniz Pet

Yumurta kayboldu...

muselman

Meraklı Üye
Arkadaşlar sürekli buraya konu açmam dan dolayi duruma biraz aşikarsiniz.

Dün yuvaya Talaş takviyesi yaptım ama çok özen göstererek gerçekleşti. Ondan önce prensesin bi köşeye biriktirdigi pisliklerini temizledim. koku geçmesin diye elime eldiven taktım felan. Erkek dışarıdaydi ve dişi müdahale etmeme hiç karışmıyor. Ne zaman kafesi tiklatsam dışarı çıkıp oyalaniyor. Yada geçip sakince beni izliyor. Neyse talasi koyup gersryi ozenle geri yerine koydum. 3 yavru ve 4 yumurta ama sabah olduğunda bütün Talaşı Yuva nin bi yerine toplamış ve anladımki prenses Talaş istemiyor. Öğlen işten geldim 4. Yavru da çıkmıştı ama bir yumurtanın artık olmadığını gördüm. Yani 3 olmasi gerekiyorken 2 tane vardı. Yumurta 15 16 günlük ki yemesi mümkün mü onuda bilmiyorum. Çok garip.
a21402627fe4e085bff1c5d75ac5f577.jpg

Talaşın altında kalmış olmasın? Baktın mı iyice?
Gerçi soğumuştur orada kalmış olsa..
Kendi bi kenara ayırt ettiği talaşı daha sonra aldım. Yani Talaşin içinde yoktu.

Dikkatimi birsey çekti. Sadece bir yumurta kabuğu ve anlam veremediğim Özür dilerim ama sümüğe benzeyen birşey gördüm.
12cba4b31daf971d14942aa7b3624f4d.jpg

ca62a2996a9ef8c96c4535c046b44c76.jpg

Kirilmis yumurtanib kabugunu ya yerler ya da disari atarlar. Bence malesef sizin yumurtada kirilmis olsa gerek ama 15 16 gunluk olgunlaşmis yumurta resimdekinden daha kati olurdu yani yumurta buyuk ihtimalle bostu. Digerleri saglikli kalir insallah

Yumurtanın boş olduğunu anladıklarında yiyorlar muhtemelen boştu yumurta ve yedi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Daha yeni yavruyu ölü buldum

9ae54c1b33fc31c32e3d349675ad16c9.jpg

Diğer bi yumurtada yok 7 yumurtadan 4 tane yavru kaldı ins. Onlardan kaybım olmaz

yavru sayısı fazla olduğunda maalesef yeni çıkanlar ezilerek ölüyorlar. daha geniş bir yavruluk kullanın gelecek sefere. çünkü bu kuluçka biter bitmez muhtemelen yenisini yapacaktır

yumurta boşken yer o nedenle yemiştir....yavrunun kursağı boşgibi duruyor bakar ol kursaklara inşallah diğerlerine bir şey olmaz

yavru sayısı fazla olduğunda maalesef yeni çıkanlar ezilerek ölüyorlar. daha geniş bir yavruluk kullanın gelecek sefere. çünkü bu kuluçka biter bitmez muhtemelen yenisini yapacaktır
Evet ezilerek ölmüş. Bi tarafı tamamen düz. İlk 3 çıkan ve dün çıkan duruyor. İnş o küçüğü kaybetmem.
yumurta boşken yer o nedenle yemiştir....yavrunun kursağı boşgibi duruyor bakar ol kursaklara inşallah diğerlerine bir şey olmaz
Kursaklari kontrol ediyorum. Sağolun..

Geçmiş olsun. Acemi oldukları için beslememiş olabilirler. Rahatsız etme sen artık kuşları. Günde 1 kez bak sadece..
Yok hocam zaten rahatsız etme değil. Kontrol ederken gördüm. İlk 3ü maşallah iyi büyüdü 4. De diğerleri kadar olursa. Bundan sonra yaşamama tehlikesi azalır ins.

Dün zengin içerikli hazır mama aldım. Malesef yemediler :( suya katılan toz vitamin aldım. Yumurta beyazı ve dal darısı hariç hiç bir katkı sağlayamıyorum.

Bundan sonrası anaçlara ve Allah cc ye kaldı.

Geri