Karadeniz Pet

Yumurta kontrolu

Berk ŞAHİN

Meraklı Üye
Arkadaslar dişimin kuluckada 7. günü yada 8 tam bilmiyorum 1 gün oynayabilir arada 4. yumurtayı bugun atması lazımdı 3 yumurta kesin var gördüm de sorum su ben kuslara yer yaptım odada fazla girmiyorum odaya girip ısıgı actımmı direk yuvalıga kacıyor yada hep yuvalıkta oluyor kapagı acıp bakmaya calıstıgımda yuvalıga elimi sokmaya çalıstıgımda saldırmaya çalısıyor bana yani kızıp yumurtaları kırar diye korkuyorum ben bunların döllenip döllenmediklerini nasıl kontrol edebilirim bir fikri olan yokmu dişi kuş nezaman girsem yuvalıkta yumurtaların üstüne yatıyor çok güzel hazırlamıs yuvayı nasıl kontrol edebilirim yardım istiyorum simdiden teşekkürler

Kardeşim dişiden dişiye değişiyor sizin kuş izin vermiyorsa hiç elleme sonuçta kızıp kırma ihtimali var

Ya vallaha aklıma geldide dişi uyurken bile yuvalıkta çok dikkat ettim odada saatlerce gözlemledim ses bile çıkarmadan ama cıkmıyor işte , hele erkek evcil kusum odaya girdimmi delirmis gibi bagırıyor babalık çok farklı bir duyguymus kafese mama koyarken bile ısırmayan kusum elimi parçalıyor

Ya vallaha aklıma geldide dişi uyurken bile yuvalıkta çok dikkat ettim odada saatlerce gözlemledim ses bile çıkarmadan ama cıkmıyor işte , hele erkek evcil kusum odaya girdimmi delirmis gibi bagırıyor babalık çok farklı bir duyguymus kafese mama koyarken bile ısırmayan kusum elimi parçalıyor

aynen öyle benim çiftlerim ayrı odada içeri girdigimde iki erkekte aynı anda deli gibi bağırıyor dayanamayıp tekrar çıkıyorum

Bak işte kuştan kuşa değişiyor benim çiftim çok yabaniydi elimi görünce kıyamet kopuyordu. Çiftleştiler yumurtaları oldu ve birden evcil gibi oldular

İnşallah benimde öyle olur sağolun yorumlar için