petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurta kontrolü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve umut aktas tarafından 27 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. umut aktas
    Gizli

arkadaşlar biraz önce yumurta kontrolü yapdım ilk dogan 11 gün oldu 9 7 5 3 1 en son bugün oldu kontrol ettim bugun ısıkla hepsinin ortasında sarı top gibi bişi yandada hava boslugu galiba ama damarlar yokdu boşmu yoksa daha varmı damar oluşmasına 11 günlügü hangisi bilmiodum havaboslugu cok büyük vardı o galiba kendi kendime düşündüm boşmu yani şimdi yoksa daha damar olusurmu

2. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bekle daha Zamanı var
    dikkatli ol kontrol ederken
    Hadi bakalım hepsi dolu dur inşallah

3. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    11. günde artık damarların oluşması gerekir diye biliyorum. Bende boş çıkma sorunu olduğu için ciddi bir problem çözüm arıyorum şuan için. Bir süre yuvayı kaldırdım dinlenmeye aldım çifti. Umarım hepsi dolu çıkar ve sağlıklı yavrular doğar.

4. umut aktas
    Gizli

5. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Damarlar bir müddet sonra kaybolur, yumurta karanlık bir hal almaya başlar. Bazı arkadaşlar da anlayamayabiliyor, tam yumurtayı atacakken içinde kalp atışını hissedenleri biliyorum. Eğer tam anlayamıyorsanız bekleyin, rahatsız etmeyin kuşları.

6. umut aktas
    Gizli

peki teşekkür ederim saolun

7. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    forumu incele bu konu hakkında bir çok yazı var

8. umut aktas
    Gizli

inceledim fakat benimkine benzer sorun bulamadım damar yok hiç birinde

9. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    [​IMG] belki bu resim size yardımcı olabilir.

10. umut aktas
    Gizli

abi bende buna göre bakdım fakat 8 güne gecen var damar yok 11 9 7 5 3 1 gün yumurtalar hepsinde hava odacıgı var 11 gün olanda odacık cok büyük dierlerine göre hiç birinde damar yok inş boş degildir ilk kuluçka

11. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Bence acele etme aceleye gelmez denildiği gibi rahatsız etmemen faydalarına olacaktır. Zaten onlar gerekeni yapar boş olduklarını hissettiklerinde merak etme.

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    İlk yumurtalarda oran artıyor ilk kuluçka demedim ama çiftin ilk yumurtasında 2. yumurtasında benim izlenimim sonraki yumurtaların tutma olasılığı daha yüksek. İnşaallah sağ salim yavrularınız olur

13. Deniz HAN

Deniz HAN New Member

Beğenileri:
    0
    muhtemelen boş çıkcakdır :(

benım kuslarda 11 gunde bakdım damar falan yokdu kararmada yokdu boş cıkdı

14. umut aktas
    Gizli

teşekkürler inş sonraki yumurtalarım sorun cıkmaz 6 yumurta boş cıkarsa üzülürüm galiba 7 gelicek yarın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 18:16 --

arkadaşlar damarlar en gec kac günde oluşması gerekiyor

15. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    boş ola bilir ilk kuluckadan dolayı belkin son yumurta doludur biraz bekleyin

16. umut aktas
    Gizli

peki teşekkürler saolun

Sayfayı Paylaş