petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta kuluçka hakkında soru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Erdal Arıcan tarafından 23 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Erdal Arıcan

Erdal Arıcan Active Member

Beğenileri:
    48
    Bir soru sormak istiyorum merak ediyordum,benim çiftim hiç eşleşmedi dişim 6 aylık kadar erkek yaşına yakın ,yuvalık koymayı düşünüyorum eşleşmeleri için,kısmet diyelim yavru aldım,dinlendirdim 1 ay sonrasında çiftleşmeleri için yuvalık koymamız şartmı yoksa yuvalıksızda eşleşiyorlarmı uzun zamandır kuş beslemeye ara vermiştim 9 yaşımdan 18 yaşına kadar kuş besledim 32 yaşındayım şu an bilsem dahi unutmuşum kalmamış aklımda yine sardım muhabbet beslemeye kısmetse artık yola devam uzun yıllarca ömrüm yettiğince ,allah saglık versınde. (Özellikle cere kahveye dönmedende yuvalık takabilirmiyim takmam gerekirmi alışma süreci felan birde ilk yumurtalar boş olduğunu okudum onu nasıl yapacaz 18 gün kuluçka süresince neyapmam gerekir)

2. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    253
    1 ay daha bekleyin bence yuvalık takmak için.
    Kuş hem 7 aylık olur hemde olaki erkek kızgın ise sürekli çiftleşme arzusu ile dişiyi rahatsız etmez.
    Zaten kuş yuvaliğa alışına dek gerekli yaşa ulaşmış olur diye tahmin ediyorum.

Ya da sizide benim gibi dişim 8 aylık oldu neden çiftleşmiyor diye başlık açarken okuruz ilerleyen süreçte.

Erdal Arıcan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş