Karadeniz Pet

Yumurta maması yaptım

• Konbuyu başlatan kaksoy
  • Başlangıç tarihi
K

kaksoy

Guest
Herkese hayırlı haftalar dilerim dün aksam kuslara ilk defa yumurta mamasi yapmayim dedim ilk basta forumda okuduklarima uymayarak

1 haşlanmış yumurta
2-3 bebe biskuvisi
1 etimek
yarim havuç
bir kök brokoli
içine ceviz, findik ve badem i robota atıp karistirdim sonuç iğrenç bisey çikti ortaya tostoparlak bisey çikti yumurta kabuklara tam parçalanmamis gibi gibi sonuçta çöpe gitti

bir daha denedim bu sefer forumdaki tarife uyarak
robota bu sefer
2-3 bebe biskuvisi
1 etimek
ceviz badem findik ve yumurtanin kabuğunu atarak iyice çektirdim komple hepsi toz oldu

daha sonra yarim havuç, yumurta (sarisi beyazi dahil) ve brokoliyi rendeledim üstüne toz halindeki karisimi koydum iyice karistirdim hepsi birbirine iyice geçti sonuç süper oldu gece olduğu için kuslara vermedim buzdolabina koydum sabah ilk işim kuslara vermek oldu ilk basta tek kaba koydum aynen dişi kuş saldirdi kaba nefes almadan yemeğe basladi erkek yanasti yanina gaga darbeleriyle uzaklastirdi yaklaştirmadi bile hemen bir kap daha koydum erkekte tadini alir almaz basindan ayrilmadi peki simdi bugun pazartesi yediler ben bide perşembe versem bu mamayi yani haftada 2 gün yeterlidir heralde değilmi bide perşembeye kadar buzdolabinda dursa bozulmaz heralde okuduğum kadariyla 5-7 gün arasi buzdolabinda durabilir diye okudum ilginize teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:53 -->-> Daha önceki mesaj 11:18 --

bir bilen yokmu bu mamanın kaç günde bir verileceğini ve buzdolabinda ne kadar sürece muhafaza edebileceğimi teşekkürler

haftada 2 kere verebilirsin. yanlız ilk resimde havuçlar büyük olmuş

haftada 2 kere verebilirsin. yanlız ilk resimde havuçlar büyük olmuş

evet bende farkettim demekki artik haftaya yaparken rendenin ufak tarafini kullanacağım peki buzdolabinda ne kadar kalabilir bu mama bugun pazartesi perşembeye kadar dayanirmi sizce

yumurta bu sürede bozulabilir. kuru mamayı saklayabilirsin sana tavsiyem kurumu mama hazırda dursun sadece vereceğin günlerde yumurta ve havuçla nemlendirip vermen

kafes hagen hangi modeli bu? güzel kafes

kafes hagen hangi modeli bu? güzel kafes

m11 ama dün öğrendiğim kadarıyla m11 sultanlar filan içinmis galba tel araliği ve tel kalinlığından dolayi birde bunun m01 i var muhabbetler için daha uygunmuş gerçi çok fazla bir farki yok

M11
Kafes Boyutları;
60,9 cm(Boy) x 38,1 cm(En) x 52 cm(Yükseklik)
Yatay tel kalınlığı : 2.6 mm
Dikey tel kalınlığı : 3 mm
Tel aralığı : 20.5 mm

M01
Kafes Boyutları;
•60,9 cm(Boy) x 38,1 cm(En) x 52 cm(Yükseklik)
•Yatay tel kalınlığı : 1.6 mm
•Dikey tel kalınlığı : 2.6 mm
•Tel aralığı : 12.3 mm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:19 -->-> Daha önceki mesaj 12:16 --

buda kafesi ilk aldiğimda çektiğim fotoları mevcut ben beğendim kafesi hem pislik olmuyor etrafta hemde kuşlar baya baya uçabiliyo içinde linki aşağıda bakabilrisin

http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...n-kafesim-icin-gorusleriniz-onemli-11338.html

hagen kafesler hoşuma gidiyor ama cok pahalı kafes. siz ne kadara aldınız?

bu modelini 200 liraya aldim ama gerçekten hem göze hem kuşlara hitap ediyor ne pislik var nede kuşlar kısıtlanıyor yemlikleri kocaman suluklari keza öyle hatta suluklarinda girip yikanabiliyorlar bile hagenlerin tek sorunu yuvalik problemi forumlardan arastirdim çözüm bulmuşlar benim daha yuvalik takmama 3-4 ay var o zaman bir çözüm bulurum diye düşünüyorum

bu modelini 200 liraya aldim ama gerçekten hem göze hem kuşlara hitap ediyor ne pislik var nede kuşlar kısıtlanıyor yemlikleri kocaman suluklari keza öyle hatta suluklarinda girip yikanabiliyorlar bile hagenlerin tek sorunu yuvalik problemi forumlardan arastirdim çözüm bulmuşlar benim daha yuvalik takmama 3-4 ay var o zaman bir çözüm bulurum diye düşünüyorum

hagenin kendi yuvalıkları var

hagenin kendi yuvalıkları var

evet var ama takilcak yer sorunu var sadece önde 2 büyük kapi var baska yerde kapisi yok bu kafeslerin diğer forumlarda 3 teli yuvalik girisi kadar kesip takabilmisler daha sonrada baska yerden kestikleri telle kapamislar o kestikleri yeri plastik kelepçelerle çözüm bulunuyor ama bu kadar pahali bir kafeste hem özel yuvalik yapiyorsun ama o yuvaliği koyacak yer yapmiyorsun bu çok ilginç

Geri