petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurta mamasını yemiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gökhan soydan tarafından 26 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Gökhan soydan

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar muhammet çelikten aldığım mamayı yarım yumurta beyazı tam sarısı ve çeyrek havucu rendeleyip veriyorum ama yemiyor bakıyor tadına gidiyor sizce ne yapmalıyım bir sebebi var mı

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  3. Gökhan soydan

Beğenileri:
    0
    tamamdır teşekkürler

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Bıkmadan azar azar da olsa vermeye devam edin. Tadını aldıkça sevecektir.

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Biraz sabırla zamanla yiyeceklerdir. Eğer yemezlerse üzerine biraz yem ya da darı serpebilirsin. Yemlikleri de kaldırmanı tavsiye ederim mama verirken.

6. Gökhan soydan

Beğenileri:
    0
    Bakalim devamli deneyecegim

7. umutlu27

umutlu27 New Member

Beğenileri:
    0
    valla aynı problem bendede var. geçen yazmıştım buraya kafesteki çubukları çıkarıp kafesin içine tabağa koymamı önerdiler. kuşlar duracak yer bulamayınca tabağın etrafında durup ister istemez tadına bakıp alışıyorlarmış ve öneren arkadaş 20 kuşta denediğini söyledi. bende yaklaşık bir aydır mama yapıyorum alıştıramadım. ama vazgeçmicem alışana kadar devam. bir yerde okudumda mamaya tarçın katın diyordu kokusundan hoşlanıyormuş kuşlar ben denemedim tabi ustalar daha iyi bilir. kolay gelsin.

8. Mehmet Tek

Mehmet Tek Member

Beğenileri:
    1
    hocam benim kuşlarda aşağıda olunca yemiyolar mamalığa koyucam tünek hizasında görücekleri bi yerde olucak öyle yiyolar ama çokta seviyolar.Kuştan kuşa değişiyo sanırım kimisi tarçınlı seviyo benimkilerde sevmiyo ben standart mama yapıyorum çok seviyolar (etimek-havuç-yumurta-irmik-ceviz)

9. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    benim 2 çiftim mamaya alıştı ve severek yiyorlar. tarçın katıyorum mamaya ama diğer çiftler tadına bile bakmıyor. diğer bütün yemlikleri çıkarıp aynı yem kabına yem yerine takıyorum mamayı denesinler diye ama denemiyorlar bile. saatlerce bekletiyorum sonra çıkarıp aynı yere yem koyuyorum aç oldukları için anında gelip yiyorlar yemi. mamayı denetemedim bile bazı çiftlere

Sayfayı Paylaş