Karadeniz Pet

Yumurta mı hazırlık mı ?

Muhammed AKKAYA

Meraklı Üye
Bu takımı alalı 2 gün oluyo ve aldıgım üretici kuşta ya yumurta var yada hazırlık var yuvalık tak hemen dedi ve öylede yaptım dişi biraz bakındı bi kaç kere girdiğini gördüm ve yuvalıgın orayı kemiriyodu talaşda koydum kalamarı da su gibi çekti yedi sizce yumurta varmı ? yoksa hazırlıkmı ?

e79MLP.jpg

x9M2zo.jpg

xRmoAZ.jpg

wMNLG2.jpg

KlJv5E.jpg

Çok ilgilenirseniz yumurtlamaz , eğer yumurta da varsa. Size tavsiyem yumurtlayana kadar sadece yem ve su takviyesi yapmanız . Çünkü size hala güven duymuyor olabilir , bu da ya yumurtayı kırmasına ya da hiç yumurtlamamasına neden olabilir.

bak akrdesım benımde oyle oldu taktıktan 3 4 gun ıcını kemırdı dısını kemırdı ıcıne gırdı ıcerıdekıerı gagaladı bazı seylerı dısarı attı kendı yumurtlayaagı yerı hazırladı sonrada yumurtladı

Çok ilgilenirseniz yumurtlamaz , eğer yumurta da varsa. Size tavsiyem yumurtlayana kadar sadece yem ve su takviyesi yapmanız . Çünkü size hala güven duymuyor olabilir , bu da ya yumurtayı kırmasına ya da hiç yumurtlamamasına neden olabilir.

katılıyorum

kuşlari çok fazla rahatsiz etme yem ve su harici fazla yaklaşma yuvalığa cook az talaşkoy ve bulabilisen ahşap folluk koy ve bekle en fazla 2 3 haftaya yumirtlayabilir

Hazırlık yapıyor olabilir.

bak akrdesım benımde oyle oldu taktıktan 3 4 gun ıcını kemırdı dısını kemırdı ıcıne gırdı ıcerıdekıerı gagaladı bazı seylerı dısarı attı kendı yumurtlayaagı yerı hazırladı sonrada yumurtladı

kuşlari çok fazla rahatsiz etme yem ve su harici fazla yaklaşma yuvalığa cook az talaşkoy ve bulabilisen ahşap folluk koy ve bekle en fazla 2 3 haftaya yumirtlayabilir

Herkese cok tesekkürler. Kuşumun dıskısı kocaman ve bugün gözümün önünde bir kez çiftleştiler yuvalık en güzelinden en büyügünden var meraklılar ama dişi henüz girip orda takılmadı inş olacak mamaya devam bakalım

yavrulacak olsa kuyruğu yere eğilmesi gerekiyor diye biliyorum

azkalmış yumurtlamaya çiftleşmişlerse 1 hafta 10 güne kalmaz yumurtlayabilirler benimkilerde tık yok oysaki 4 ay oldu alalı ama seninkiler maşallah çok iyiler.

yavrulacak olsa kuyruğu yere eğilmesi gerekiyor diye biliyorum

azkalmış yumurtlamaya çiftleşmişlerse 1 hafta 10 güne kalmaz yumurtlayabilirler benimkilerde tık yok oysaki 4 ay oldu alalı ama seninkiler maşallah çok iyiler.

Tesekkürler hocam çifleştiler iki kez sanırım ben biraz zaman tanımalıyım onlara ayrıca odada olmam onlar için hiç birsey farketmiyo sadece rahatsız etmiyorum onlarla ilgilenmiyorum o kadar yuvalıga giriyolar cıkıyolar çiftleşiyolar yolda galiba :) İnşallah sizede bizede nasip olur

Resimlerden çok belli olmuyor yumurta olup olmadıgı ama bence kuşlarınızı fazla rahatsız etmeyin ve yuvalık takılı dursun. Zaten kuşlar gayet sağlıklı ve hazır görünüyor maşallah.

Umarım kısa sürede yavrularına kavuşursunuz.

Ben çok beğendim kuşları Maşallah diyim..Bence pes etmeden sabırla bekleyin ve mutlaka mama ve vitamin takviyesi yapın.

Yuva hazırlığı yapıyorlardır , yuvaya girip çıkmaları iyiye işarettir. Talaş koyabilirsen iyi olur.

Rica ederim ne demek , yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere.

Hocam sagolun cevaplarınız için hiçbir eksiğim yok herseyi fazla fazla aldım ve uygun ortamıda sagladım bekleyişteyim artık tamamen tekrar çok sagolun

hocam yuvalığa tam olarak ne koydunuz acaba bana sayabılır mısınız ?bılgı almak ıstıyorum :D

hocam yuvalığa tam olarak ne koydunuz acaba bana sayabılır mısınız ?bılgı almak ıstıyorum :D

Yuvalıgı alırken zaten yeticek kadar talaş vardı yumurta için kafese gaga taşı kalamar vitamin mama takviyeside var devamlı sizce yeterli değilmi ...