Karadeniz Pet

Yumurta mı var?

• Konbuyu başlatan Doğukan
  • Başlangıç tarihi
D

Doğukan

Guest
Sizce yumurta var mı?
Dişi yuvalığa girmiyor veya ben görmüyorum genellikle yuvalığın önündeki tünekde duruyor uyuyor yuvalığı ilk taktığım zamanlarda kısa süreliğine giriyordu.
Akşamları ve uyurken kanadı filan daha düşüyor ben ilk kez çift beslediğim için anlamam.
Sizce yumurta var mı?
Y306na.jpg

y2Q6dy.jpg

nYnQYl.jpg

İshal yok yemesi gayet iyi her zaman böyle kabarık değil zaten.

yuvalığı falan kemiriyomu dışkısı büyük mü kalamar kemiğini çok yiyor mu eğer dediklerimi yapıyorsa kuşun hamile

yuvalığı falan kemiriyomu dışkısı büyük mü kalamar kemiğini çok yiyor mu eğer dediklerimi yapıyorsa kuşun hamile

Kalamar kemiği ve gaga taşını kullanıyor dışkısı normal gibi yuvalığa girdiğini görmüyorum ama yuvalığın önündeki tünekde duruyor orda uyuyor bazen.

benim kuşumda öyle ya kabarık duruyor yarın veterinere göstermeyi planlıyorum hasta gibi gözüküyor bence

yazarım ya inşallah veteriner kuşlara bakıyordur :D

yumurta varmı anlayamadım ama kafes çok küçük gibi gözüktü bana ve pilastik tünekler kuşların ayağına zarar verir tahta tünek alın

evet tarçın ve şaşkın arkadaşımızın dediği gibi tünekler plastık kafes küçük ve boyalı şimdi kafesi ve tünekleri değiştirme kuşun hamile gibi eğer değiştirirsen strese girebilir ve kötü sonuçlar doğurabilir en iyisi yumurtladıktan sonra kafesi ve tünekleri değiştirin

evet tarçın ve şaşkın arkadaşımızın dediği gibi tünekler plastık kafes küçük ve boyalı şimdi kafesi ve tünekleri değiştirme kuşun hamile gibi eğer değiştirirsen strese girebilir ve kötü sonuçlar doğurabilir en iyisi yumurtladıktan sonra kafesi ve tünekleri değiştirin

Kardeş 2 haftaya yakındır kuş böyle bi kanadı çok bi normal ama kuyruğu hep düşük.
Yumurtlarsa büyük kafes alcam tek kuş beslicem diye küçük almıştım.
Yakın zamanda kafesi değişcem tahta tünek vb alcam.
Size göre yumurta mı var?

Moderatör tarafında düzenlendi:
2 haftadır böyleyse yok tur yumurta 1 hafta içinde yumurtluyor lar normalde dışkılamasında sorun yoksa yumurta tıkanması yoktur bence yok kuşta yumurta ... kafesi boyasız ve biraz geniş al

yazarım ya inşallah veteriner kuşlara bakıyordur :D

Götürdün mü veterine?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:26 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

2 haftadır böyleyse yok tur yumurta 1 hafta içinde yumurtluyor lar normalde dışkılamasında sorun yoksa yumurta tıkanması yoktur bence yok kuşta yumurta ... kafesi boyasız ve biraz geniş al

Nasıl bir kafes almalıyım yavrulasa bile en fazla 3-4 kuşa bakarım.
Bide yumurta yok diye bend etahmin ediyorum acaba sorun nedir?

veterineri aradım tüye girmiştir dedi bana :D yarın götürmeyi düşünüyorum aradığımda saat 3 tü kadın 4 te gidiyomuş yarına kaldı yani

Benim erkek kusta boyle duruyor ara ara

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

eniyiy 2 kuş beslemek için 50.50.50 veya 50.45.45 idealdir yavru almak için .... zaten kuş yavrulasa yavrular yuvdan atladıktan 10 gün felan sonra yavruları alman lazım yoksa dişi döver ... kuş böyle kabarık duruyorsa hep soguk algınlıgı ola bilir hastalık katagorisinden soguk algınlıgına bir bak

Geri