Karadeniz Pet

yumurta mı var

HERALDE VAR . Bide sana sorum olacak Merhaba arkadaşlar benim 3 yaşında sarı bir erkek muhabbet kuşum var . Ben onu yanlız gördüm . Dün 2 aylık bir dişi muhabbet kuşu aldım . Aynı kafese koydum . Erkek ona yem vermedi salıncağına bindirmedi . Isırdı , gagaladı . Ama erkeğe çiftleşen muhabbet sesi açınca telefona kur yapıyor . Sonra ikisini farklı kafese koydum . Şuan bakışıyorlar . Alıştırmak için lütfen ACİLLL yardım edin lütfen . şuna bakarmısın lütfennn

Dişi muhabbet kuşun çok küçük. Onu değiştirip daha olgun bir dişi al ve senin ki tipik insana alışmış kuş olduğu için hiç kabul etmeyede bilir. Yaptığın kafesleri ayırıp yanyana koyma işini daha büyük dişi kuşla değiştirip yap. 1 hafta alışsınlar. Sonra içine sal gene didekliyorsa hiç dişi kuş ya da başka kuş alma derim

Dişi muhabbet kuşun çok küçük. Onu değiştirip daha olgun bir dişi al ve senin ki tipik insana alışmış kuş olduğu için hiç kabul etmeyede bilir. Yaptığın kafesleri ayırıp yanyana koyma işini daha büyük dişi kuşla değiştirip yap. 1 hafta alışsınlar. Sonra içine sal gene didekliyorsa hiç dişi kuş ya da başka kuş alma derim
TEŞEKKÜR EDERİM

Kuyruk düşmüş.Yumurta olması muhtemel ancak sadece bu fotoğraflarla emin olamayız. Onun dışında kuşunuz yuvalıkla fazlaca ilgileniyor ve dışkısı normalden daha mı büyük? Bu gibi etkenlere de bakmamız gerekiyor. Ayriyetten kuşun tamamını gösteren yandan çekilmiş bir fotoğraf atabilirseniz daha iyi olur.

Yuvaya girdiğini hic gormedim ama eşiyle beraber yuvalığın içine çok baktıklarını görüyorum. Ve çok fazla kafes pislendiği için bugün temizlerken hiç bu kadar erken bu hale gelmedi demiştim kendi kendime

Yuvaya girdiğini hic gormedim ama eşiyle beraber yuvalığın içine çok baktıklarını görüyorum. Ve çok fazla kafes pislendiği için bugün temizlerken hiç bu kadar erken bu hale gelmedi demiştim kendi kendime
Önümüzdeki birkaç gün takip edin öyleyse özellikle dişinin bikaç dışkı bırakmasını bekleyin daha yoğun gözlemleyin ayrıca kalamar taşını çok tüketmesi de bir belirtidir zira yumurta bekleyen kuşların kalsiyuma ihtiyacı vardır bu nedenle fazlaca tüketirler

Peki bir kaç gün gözlemleyip buraya dönerim fotoğraf ile birlikte çok teşekkürler

Arkadaşlar konu güncel. Yuvaya girmesi hariç tüm belirtiler yavru olduğunu gösteriyor. Ama hiç yuvaya girdiğini görmedim. Hareketleri de çok değişti. Sanki yumurta olduğunu biliyoda anlamıyor gibi

Geri