Karadeniz Pet

yumurta olduğu halde çiftleşiyorlar

yldrmatakan

Yeni Üye
merhaba benim erkek kuşum vardı 6 senedir bende yanına amcamın evcil olan dişi kuşunu aldım ve ilk 15 gün geçtikten sonra yumurtladı şuan 3 tane yumurtası var ve sürekli üzerine yatıyor yarın 4. gelicek büyük ihtimal ama benim erkek, dişi ne zaman dısarı cıksa hemen üstüne biniyor ve çiftleşiyopr acaba bu bi sıkıntı yaratırmı yoksa yeni yumurta için gereklimi bu çiftleşme

Bence bir sıkıntı olmaz ve yumurtlari döllenme ye çalışır

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son yumurtaya kadar bi devam eder. Endiselenmeye gerek yok. Bizim disi yuvaliktan birtek tuvalet ihtiyaci icin cikiyor. Ciktigina pisman oluyor. Son yumurtadan sonra disi zaten izin vermiyor yada erkegin pili bitiyor:)

Normal bir durum sıkıntı yok

normal bir sorun yok hatta artısı var yumurtaları döllemiş olur

Aklıma birşey takılmışken sorıyım üretim yapan arkadaşlarım arkadaş 6 senelik erkeğim demiş yaşlı kuşlardan yavru alınması doğrumu sakıncası varmı diyelim dişide 6 7 yıllık oldu yada çiftleşiyorlarmı o yaşta.

o yaştan sonra çiftleşseler bile yumurta gelmesi zor gelse bile yavrulara bakacak enerjilerinin olduğunu sanmıyorum önceden tecrübesi olsa bile genelde 4-5 yaşına kadar yavru alınabiliyor sonrası sorunlu