Karadeniz Pet

Yumurta öncesi / Yumurta zamanı / Yavru büyürken klasik mama iş görür mü?

BURAKBASKAN

Paylaşımcı Üye
Selamlar Herkese.
Forumda bir çok mama tarifi okudum. Hepsi çok güzel, çok faydalı görünüyor.
Şu an kuşlarımda yumurta yok.
Hem şimdi, hem ileride "İnşallah olur da " yavrular büyürken fazla detaya girmeden
Sadece Tuzsuz etimek, yumurta ve havuç ile bu iş olmaz mı?
Mesela bu karışımı şimdi yumurta yok iken haftada 2
Yavru olunca ise gün aşırı (kafeste 1-2- saat tutarak) yukarıda saydığım 3 temel madde ile bu iş olmaz mı?
Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler ...

Yumurta etimek bebe buskivisi havuc veriyorum ben. 2 gunde bir kerede verebilirsin mama ve en fazla 6 saat tutun mamayi kafeste

Son düzenleme:
Yumurta etimek bebe buskivisi havuc veriyorum ben. 2 gunde bir kerede verebilirsin mama ve en fazla 6 saat tutun mamayi kafeste

Teşekkür ederim cevap için. Yani kısaca çok detaya girmeden (forumda 10-15 çeşitle mamalar var) aslında ne kadar çeşit o kadar iyi ama. kısaca 3-4 çeşit karışımlı bir mamada iş görüyor anlaşılan.

fe4b2e3be5625ac7eba597e0500a177b.jpg

bunlar benim yumurtadan cikip dedigim mamayla buyuttugum yavrularim gayette sagliklilar bence is gorur.

Tesekkur ederim umarim seninkilerde saglikla buyur. Saglik icin en onemli sey temizlik tekrar saglikli yavrular.

Tabiki de olur en önemli madde yumurta zaten maşallah kuşlara

Ben haftada bir gün tüm kuşlara mama yapıyorum. Ayrıca yavrulu olanlara 2 gün de nemli mama veriyorum.
Buyur gel kardeşim, kapım her zaman açık..
Sağol abim. Kısmetse pazar günü gelicem abi. Gelmeden önce arar müsait zamanı öğrenirim abi.

Geri