Karadeniz Pet

yumurta sayısı 6 oldu

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
arkadaşlar yine kuşlarımın çiftleştiğini görmedim ama yumurta 6 oldu eğer yanılmıyorsa 7 de yolda. bunun sonu gelmeyecek mi acaba yumurtaların tamamı boş olabilir

Mustafa Bey 8'e kadar olabiliyor hatta 12-13 bile duydum.
Sizin ilk kuluçkanız sanırım?
İlk kuluçkada genelde boş oluyor denilir, ben pek ihtimal vermiyordum ama bende de aynısı oldu.
Hepsi boş çıktı, 5 yumurta...
İnşaallah sizinkiler öyle olmaz, ilk yumurtalar boşsa bile sonrakiler dolu olabilir.
Sağlıkla büyütürsünüz yavrularınızı...

Mustafa Bey 8'e kadar olabiliyor hatta 12-13 bile duydum.
Sizin ilk kuluçkanız sanırım?
İlk kuluçkada genelde boş oluyor denilir, ben pek ihtimal vermiyordum ama bende de aynısı oldu.
Hepsi boş çıktı, 5 yumurta...
İnşaallah sizinkiler öyle olmaz, ilk yumurtalar boşsa bile sonrakiler dolu olabilir.
Sağlıkla büyütürsünüz yavrularınızı...

siz ikinci kuluçkayı aldınız mı peki?

çok güzel maşallah dolu yani yumurtalar. peki dişi ilk kuluçkadan kalktıktan kaç gün sonra tekrar kuluçkaya yattı?

çok güzel maşallah dolu yani yumurtalar. peki dişi ilk kuluçkadan kalktıktan kaç gün sonra tekrar kuluçkaya yattı?

Sağolun.
Ben yumurtalar boş çıkınca yuvalığı alıp kuşları iki hafta dinlendirdim.
Taktıktan yaklaşık iki-üç hafta sonra da yeni yumurta geldi.
Siz bir de taşınacaktınız sanırım.
Belki boş olmaları daha iyi olur, çünkü yavruların çıkması büyümesi vs. derken en az iki aylık bir süreç.
Bu sürede siz taşınmış olursunuz herhalde?
Bu da problemlere sebep olabilir.

Evet bende bugün itibariyle kuşlarımın ilk kuluçkasının boş olduğunu anladım aldım yumurtaları fakat yuvalığı temizleyip geri taktım, İnşallah ikinci kuluçka dolu olur diye umuyorum

Sağolun.
Ben yumurtalar boş çıkınca yuvalığı alıp kuşları iki hafta dinlendirdim.
Taktıktan yaklaşık iki-üç hafta sonra da yeni yumurta geldi.
Siz bir de taşınacaktınız sanırım.
Belki boş olmaları daha iyi olur, çünkü yavruların çıkması büyümesi vs. derken en az iki aylık bir süreç.
Bu sürede siz taşınmış olursunuz herhalde?
Bu da problemlere sebep olabilir.

evet taşınacağım. yumurtlaması bir bitseydi bende alacağım yumurtaları ama hala yumurtluyor.. bakalım yumurtalar bitsin 6 gün daha bekler alırım yumurtaları artık

Evet bende bugün itibariyle kuşlarımın ilk kuluçkasının boş olduğunu anladım aldım yumurtaları fakat yuvalığı temizleyip geri taktım, İnşallah ikinci kuluçka dolu olur diye umuyorum

Hayırlısı olsun.
İnşaallah ikinci kuluçkada yavru alırsınız.

evet taşınacağım. yumurtlaması bir bitseydi bende alacağım yumurtaları ama hala yumurtluyor.. bakalım yumurtalar bitsin 6 gün daha bekler alırım yumurtaları artık

Eğer bakabileceğinizi düşünüyorsanız, inşaallah dolu yumurtalar da vardır.
Yoksa da artık ikinciye inşaallah..