Karadeniz Pet

Yumurta sevdalısı

BebeQ61

Meraklı Üye
Arkadaslar kusum 4 aylık bir kus ve tam yumurta hastası kac tane verirseniz verin yer ben tabiki haftada sadece 1 kere ve o da tırnaktan bile kücük sekilde veriyorum anında bitiyor onun dısında bir kac hafta öncesinde acık yem kullanıyordum ve cok tüyleri dökülmeye ve kasınmaya basladı bende son verip kapalı yem aldım onuda cok beğendi durmadan yiyor böylece oldu tosun gibi neredeyse yani yemi kessem kesemiyorum yumurtada cok iyi geliyor öyle gözlemledim ne yapmalıyım sizce yumurta zararlı mı? yada cok yemesi bir hastalığın habercisi olabilir mi? Cünkü bir kac hafta öncesine kadar yine beyaz dıskı yaptı ama sürekli değil ara sıra ve kusumda hicbir olumsuz etki yok bana kus kumu almamı önerdiler aldım ama yine cok nadir de olsa beyaz dıskı görüyorum.Birde uyurken garip ses cıkarıyor neden acaba Simdiden tesekkürler:)

Son düzenleme:
Uyurken çıkardığı ses hırıltıysa solunum yollarında sıkıntı var demektir. burun akıntısı olabilir. yumurtanın zararı olmaz abartılmadığı sürece. 3-4 günde çeyrek haşlanmış yumurta verin. Bendeki muhabbet kuşlarıda seviyor. Bu sıklıkla verince sıkıntı olmuyor.

Hırıntı gibi değil burnunu elledim hic birseyde yok yani nasıl desem ağlama sesi gibi hııı gibi bir ses :confused:

Kuşunuzu bol bol salın uçsun dolaşsın okadar çok yem yiyorsa yağ bağlar hantallaşır ve ölebilir bol bol hareket etsin.

Uyurken çıkardığı ses hırıltıysa solunum yollarında sıkıntı var demektir. burun akıntısı olabilir. yumurtanın zararı olmaz abartılmadığı sürece. 3-4 günde çeyrek haşlanmış yumurta verin. Bendeki muhabbet kuşlarıda seviyor. Bu sıklıkla verince sıkıntı olmuyor.

Hırıntı gibi değil burnunu elledim hic birseyde yok yani nasıl desem ağlama sesi gibi hııı gibi bir ses

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:55 -->-> Daha önceki mesaj 13:54 --

Kuşunuzu bol bol salın uçsun dolaşsın okadar çok yem yiyorsa yağ bağlar hantallaşır ve ölebilir bol bol hareket etsin.

Evet haklısınız bende hergün cıkarıyorum zaten durmuyor alısınca bide hep cıkmak istiyor cıkarıyorum ucuyor hareketli bir kus zaten :)

birşey sorabilir miyim. Çoğu kişiden duyduğum kadarıyla günde bir iki saat kafesten çıkardığını söylüyorlar ama benim kuşu ben sürekli açık bşrakıyorum akşama kadar odada birlikteyiz sorun olur mu sürekli açık olması sadece gece yatarken kafese koyuyorum

Maşaallah kuşunuza yem yemekten de yumurta yemekten de bir sıkıntı çıkmaz zaten salıyormuşsunuz

birşey sorabilir miyim. Çoğu kişiden duyduğum kadarıyla günde bir iki saat kafesten çıkardığını söylüyorlar ama benim kuşu ben sürekli açık bşrakıyorum akşama kadar odada birlikteyiz sorun olur mu sürekli açık olması sadece gece yatarken kafese koyuyorum

Kendine zarar vericek bir durum yoksa salınıkken yada dışarı kaçmasına imkan yoksa bir zararıda olmaz tüy dökmesi ve dışkılaması dışında :) Benimki de genel olarak hep dışarda durur.

akşama kadar peşinde dışkısını temizliyorum zaten :)

Geri