Karadeniz Pet

Yumurta Sıkışması Lürfen YARDIM [RESİMLİ]

Bahadır Han

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum 3-4 gündür karnı şiş ama yumurtlayamıyor. En son bugün zeytin yağı sürdüm karnı daha da büyüdü sanki zeytin yağı sürünce. Son olarak şuan dışkısı da ishal gibi biraz sıvılaştı ve sürekli ağzını açıp kapatıyor hızlı şekilde ve kanatlarını iki yana açıyor. Ne yapmam lazım ?

(not: daha önce değişik zamanlarda 9-10 defa yumurtladı)

Son düzenleme:
Resimler yüklenmemiş. Tekrar kontrol et istersen. Bilgisi olanlar yardım edicektir. Şayet yarın durum daha da kötüleşirse muhabbet kuşlarından anlayan bir veterinere götürebilirsin kuşunu üzücü bir durumla karşılaşmamak için.

Resimler yüklenmemiş gibi gözüküyor ama tıklayınca üzerine açılıyor.

Yuvalığa girip çıkıyor sürekli. Zeytin yapı sürerken elime aldığımda bölgeye çok bastırmadım ama sert gibi durmuyor. Şimdi bir veterinere götüreceğim, ümraniyedeyim bilmiyorum muhabbet kuşundan anlıyor mudur? Doğa hayvan evi isimli bir veterinet var ümraniye çarşıda ona götürücem

Durumunu burdan paylaşırsan iyi olur. Umarım faydası olur veterinerin. Geçmiş olsun.

sabah veterinere giderken yol üstünde kuşçu vardı, kuşçuya sordum, baktı ve bunun veterinerlik bir durumu yok, bi damla daha zeytinyağı sür ve kendi haline bırak, yumurtlar bu kötü gözükmüyor dedi. Ben de geri döndüm eve henüz yumurtlamadı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:41 -->-> Daha önceki mesaj 18:40 --

Anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz bir veteriner var mı muhabbet kuşundan iyi anlayan ?Kötüleşirse durum götüreyim direk.

Kaybettigin zamana yazik 1 muhabbet ciftlestikten ort 5 gun sonra yumurtluyor acele veterinere gotur gec kalma...

Tam kaşırken yakaladım fotoğrafı. hangi veterinere götürebilirim ümraniye üsküdar kadıköy civarında ?

Adamin lafina bakarak geri dönmek ne demek ya ? Götür iste veterine.

benim dişiminde poposu böyle aynı bu şekilde ama yağlanmadan olduğunu düşünüyorum eğer sertse yumurta sıkışmıştır ama yumuşak ise yağlanmadır ne olur ne olmaz veterinere götürün siz

Valla sert derken ne kadar sert olacak acaba bilmiyorum ve bastırmaya da korkuyorum açıkçası zarar veririm diye, yarın götürücem inşallah veterinere.

kuşunuz yumurta sıkışması yaşamıyor zaten yumurtlayacak olsa yuvalığa girerdi yumurtlayacak olsa poposu çok daha büyürdü

Peki nasıl bu kadar hızlı şekilde yağlanabilir karnı ?

Ayrıca uzun süre uçamıyor ve hemen yere konuyor, tıpkı yumurtlama dönemlerinde olduğu gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:53 -->-> Daha önceki mesaj 22:41 --

Çok şükür yumurta çıkartıldı. Önce veterinere götürdüm pek güvenemedim adama çıkarmaya çalışırım ama kırılırsa ölür haberin olsun veya fakülteye götür falan dedi ben de aldım kuşu daha büyük bir veteriner vardı bildiğim oraya götürecektim neyse yolda bir kuşçuya daha sorayım dedim adam bu işten anlayan işinin ehli bir kuşçuya yönlendirdi sağolsun o çıkarttı yumurtayı. (Ümraniye çarşı pet shop - salih bey)

Divitsol verdi antibiyotik 3 gün onu vericem, arkasından da belli aralıklarla avisol B vermemi söyledi. Sağolsun para da istemedi ben yine de 30 liralık yem antibiyotik falan aldım.

Son düzenleme:
Peki nasıl bu kadar hızlı şekilde yağlanabilir karnı ?

Ayrıca uzun süre uçamıyor ve hemen yere konuyor, tıpkı yumurtlama dönemlerinde olduğu gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:53 -->-> Daha önceki mesaj 22:41 --

Çok şükür yumurta çıkartıldı. Önce veterinere götürdüm pek güvenemedim adama çıkarmaya çalışırım ama kırılırsa ölür haberin olsun veya fakülteye götür falan dedi ben de aldım kuşu daha büyük bir veteriner vardı bildiğim oraya götürecektim neyse yolda bir kuşçuya daha sorayım dedim adam bu işten anlayan işinin ehli bir kuşçuya yönlendirdi sağolsun o çıkarttı yumurtayı. (Ümraniye çarşı pet shop - salih bey)

Divitsol verdi antibiyotik 3 gün onu vericem, arkasından da belli aralıklarla avisol B vermemi söyledi. Sağolsun para da istemedi ben yine de 30 liralık yem antibiyotik falan aldım.

hayırlı olsun hocam şuan durumu nasıl keratanın yatıyor mu yumurtanın üstüne :) demekki benim kuştada yumurta varmış ben çıkarmamıştım noldu acaba eridimi

Yumurtayı almadım kaldı kuşçuda valla görmek bile istemiyorum o yumurtayı şuan :D Şuanda iyi gözüküyor kuş suluğuna 6-7 damla divitsol damlattım, aldığım yeni kaliteli yemleri de koydum yemliğine sesleri geliyo şuan keyifleri yerinde heralde :D

Kuşunun sağlığı için koşturdun tebrik ederim. Maşallh kuşuna umarım bidaha böyle birşey yaşanmaz..

Yumurtayı almadım kaldı kuşçuda valla görmek bile istemiyorum o yumurtayı şuan :D Şuanda iyi gözüküyor kuş suluğuna 6-7 damla divitsol damlattım, aldığım yeni kaliteli yemleri de koydum yemliğine sesleri geliyo şuan keyifleri yerinde heralde :D

önemli olan sağlık :) ve helal olsun kuşunuza gerçekten değer verdiğiniz onun için koşuşturmanızdan belli :)

Geri