Karadeniz Pet

yumurta sıkışması mı yağlanma mı ?

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
öncelikle herkese merhaba dişi kuşum çoğunlukla yuvalıkta vakit geçiriyordu hatta yumurta bekliyordum fakat son günlerde yuvalıktan çıktı ve poposunun altı az şişmiş gibi aynı zamanda kuyruğu ve makat bölgesi küçük hareketlerle inip kalkıyor. dün biraz zeytinyagı surdum , surdugumde makat deligi acılıp kapanmaya basladı ben de bi sey olur diye geri kafese koydum kuşu sizce yumurta tıkanması mıdır ? bu arada kuşum daha önce hiç yumurtlamamıştı.

yumurta tıkanması dişiyi gerçekten huzursuz bir duruma sokuyor. belki de yumurtlamak üzeredir. yarın akşama kadar beklemenizi öneririm.

geç kalmış olmam değil mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:07 -->-> Daha önceki mesaj 20:02 --

zaten daha buyuk bır sorun yok ama sanki yumurta tıkanması baslangıcı gıbı insaallah olmaz da .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:07 -->-> Daha önceki mesaj 20:07 --

peki durumu hakkında bir yorum yapabilecek kimse var mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:08 -->-> Daha önceki mesaj 20:07 --

bir de poposuna zeytinyaği damlatsam enfeksiyon kapar mı?

Ayni durum bendede var solunum yolu rahatsızlığı mi diye düşündüm bende iki tane yumurta yaptı 3. Gelmedi onlarada yatmadı genelde yuvalık ta vakit geçiriyor kuyruk o gün bugündür inip inip kalkıyor

Kuyruk ve makat bölgesi inip inip kalkıyor hafifçe ama erkekte yok gibi hasta olsa o da olurdu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:50 -->-> Daha önceki mesaj 00:26 --

ÇOK ACİL YARDIM!!! KUŞUMUN BUGUN MAKAT BOLGESİ DAHA DA SİSMİS VE DE BİRAZ HALSİlesmis GİBİYDİ.BEN DE HEMEN AGZİNA 1 DAMLA YAG DAMLATTİM. MAKAT BOLGESİNE DE BOLCA YAĞ SURUP OVALADİM FAKAT OVALARKEN MAKAT BOLGESİNİN UST KİSİMLARİ SERTTİ AMA MAKAT BOLGESİNDE FAZLA Bİ SİSLİK YOKTU SADECE MAKAT BOLGESİNİN SAGİNDA SANKİ BİR SERTLİK VARDİ. ACABA YUMURTA Mİ KİRİLMİS . YOKSA (KUŞUM BİRAZ YAĞLIYDI) YUVALIKTA ÇOK ZAMAN GEÇİRDİGİ İCİN YAGLANMIS OLABİLİR Mİ O BOLGE

Kusun yandan çekilmiş fotoğrafını koysan iyi olur bi şekilde zor yardımcı ol ur lar

Onu düşündüm fakat yğladiğim için simdi hic bir şey anlasilmiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:41 -->-> Daha önceki mesaj 19:02 --

Ceeevvvaaappp lütfen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:25 -->-> Daha önceki mesaj 19:41 --

Lütfen bi bakar mısınız ? Birisi yardım edebilirse çok memnun kalacağım . Kuşuma son kez baktığımda sankinyumurta yok gibiydi poposundaki şişlik yumuşak ve sarıydi acaba yağ bezesi midir

öncelikle kuşlar yağla ovalanmaz, bu kirlilik hissi onları delirtir. poposuna 1 damla yap damlatılır bu durumda. kuşu çok fazla kurcalıyorsun arkadaşım. yumurtayı (varsa) kırmış bile olabilirsin. fotoğraf yüklemeden yorumlara dayalı kesin vermek çok zor. eğer fotoğraf yükleyemiyorsanız en yakınınızdaki veterinere götürün.. 25 lira muayene parası alırlar.

kuşun bir adet yandan bir adet de sıkıntılı bölgesinin net birer fotosunu yüklersen çok faydalı olur.

Son düzenleme:
GoVJE3.jpg

Buyrun resmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:49 -->-> Daha önceki mesaj 18:47 --

knoDgy.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:51 -->-> Daha önceki mesaj 18:49 --

qPLDPV.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:54 -->-> Daha önceki mesaj 18:51 --

65O1mN.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 18:54 --

Bu hastalıktan anlayan deneyimi olan birisi yok mu ? Yardım edin lütfen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:32 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

++++++++++++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:14 -->-> Daha önceki mesaj 23:32 --

++++++++++++++(++

Geri