Karadeniz Pet

Yumurta sıkışması

dent

Yeni Üye
Arkadaslar muhabbet kusunda yumurta sıkışmaşı olup olmadığını nasil anlarız ? Kuşun kanatlar inik-kuyruk düşük yaklasik 2 haftadir ama yumurtlamiyor. Kuyruğu aşaği yukari hareket ediyor. Poposuna dokundum bi sertlik yok aksine ici bosalmış gibi bi gevseklik var. Az ustunde sertlik var. O da kemiği heralde

Son düzenleme:
Poposunda sertlik yoksa yumurta yoktur.

Ama kuş tombul duruyo. Ve ele aldigimda digerlerine gore epey agir. 2 haftadir da yumurtlamiyor.neden acaba. Yumurta mi eritiyo

ırkından agırdır foto yolla o zaman

,,,,,,,,,,,,,,,

Son düzenleme:
...............

Son düzenleme:
Fotoğrafları görünce de yumurta varmış gibi geliyor.Resimde gösterdiğim bölgeyi iyice yoklayın bakalım yumurtaya benzer bir şey var mı ?
1yOPp1.jpg

....,,,,,,,,,,,

Son düzenleme:
Dostum yumurta sıkışması 4 defa başıma geldi. Genellikle zaten iç kanama olduğundan kıç bölgesinde kırmızılıklar oluyor. Yumurtayı mutlaka farkedersin. O bölge aşırı gergin oluyor. Yumurta olmadığını anlamaman çok zor. Bir de kuş zaten yumurtlaması gerekenden 2-3 gün geciksin halsizleşip yuvalık dışına çıkıp tünekte ya da yerde uyumaya çalışıyor. Senin kuş gayet canlı gibi duruyor fotoğraflardan.

Eğer olur da yumurta sıkışması olursa mecidiyeköy'de millenium veterinerliğe götürüp ünal bey ile görüşebilirsin. 4 defa yumurta sıkışmasına müdahele etti ve kuşlara bir şey olmadan sertleşmemiş ya da ters dönmüş yumurtayı çıkarabildi.

Yumurta sıkışması değil o, yağlanma var o bölgede

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşta yumurta sıkışması yok galiba.. YouTube de gordum kadarıyla misket gibi sertçe duruyor... Dışı hareketleri değişik mi

Arkadaslar yorumlariniz icin cok tesekkurler. Çok soru sordum biliyorum ama son bi sorum var :) bu kuşta yumurta varmis gibi duruyo ama yumurtlamiyo. O neden olabilir

çünkü yumurta değil o ordakii yerde yağlanmış et sararmış bakın forumdaki eski konuları araştırın bunla ilgili çözüm bulabilirsiniz
eskiden böyle bi konu vardı kistmi ne demişlerdi araştır bakalım ne çıkacak
inşallah kötü bişey değildir zaten yumurta sıkışması olsa 24 saate ölüyolar diye biliyorum

Cok tesekkurler değerli yorumlariniz icin.

Geri