Karadeniz Pet

yumurta sorunu yardım

Emre YERLİKAYA

Yeni Üye
çift olan muhabbetimde dişinin popo kısmı baya bi şişti dışkı falanda normalinden çok çok büyüktü kanatlar falan sarkıktı bugun baktığımda ise kanatlarda sarkma yok dışkı normal popo kısmıda şiş değil ama yuvalıktan çıkmıyan kuşumda baktım yuvalığa yumurta falan yok ..

yaklaşık 2 haftadır yumurta bekliyordum ama birden böyle oolunca şok oldum

birde kafeslerini değiştim ondan olabilirmi anlamadığım yumurta nereye gitti şuan baktığımda yine kanatları düştü . fakat dışkısı normal büyük falan diil ne iştir anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

buda erkek

Son düzenleme:
resimleri attım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:19 -->-> Daha önceki mesaj 18:54 --

erkek kuşumun gagası masmaviydi dişiyi besliodu falan bugun kesti beslemeyi ve gaga rengi değişiyor gibi ne oluyor bunlzra

Sabirli olun nijer kenevir yedirin arada bakin yanlarina gitmeyin kemik ve multi vitamin takviyesi yapin

Şu hava da kafes Değişikliği yapmayın,siz mamaya devam edin

Tskler ama benim sorunum kuşumda şişlik çoktu ve dskısı normalin 5 katiydi haftalarca neden boyle oldu yumurta beklerken sok oldum diskibkuxulmus sasirdm kaldim

Ilk kuluçka mı?daha önce yavru aldınız mı?

Son düzenleme:
kuşlar normalde yumurta oluşumu 1 gün egerkikuş strese girmiş ve yer değişikliği olduysa yumurtayı oluşturmamıştır bu kadar söleyecegim

kuşlar normalde yumurta oluşumu 1 gün egerkikuş strese girmiş ve yer değişikliği olduysa yumurtayı oluşturmamıştır bu kadar söleyecegim

evet yer değişikliği oldu doğrudur . peki sizce ne yapmalıyım şimdi yuvalığı söktüm dişi korkuyor yer değişti idye çok ürkek . sizce dişi erkeğin kafesinden ayirimmi bi hafta kadar

Bence karismayon biraz sabirli olun. Bu kuslar boyle ne yer ne yuva ne de kafes degistirmicen benim basima aynisi geldi. Gecen yil aldim yumurtali olarak adam dedi ki kafesini al yuvaligi al senin kafes bende kalsin ben benim kafes daha guzel diye yok dedim. Benimkindede vardi sislik. Kus dogurmadi gitti bir turlu sonra bir baktim disi ölmüş. Arada iki ay gecti erkek öldü. Erkek disisini cok seviyordu baska esde almadi. Hasretinden gitti hayvan eski kafese ve eski yerine geri koyun fazla nijer vermeyin tuy dokumune giriyor

fotolardakilere göre yumurta var

ayırmaya gerek yok yuvalığı takın ve yerinden cıkarmayın bir daha

Geri