Karadeniz Pet

Yumurta Sorunu?

ermann

Paylaşımcı Üye
Yuvalıkta 5 yumurta var 3 hafta oldu daha yavru çıkmadı.Dişi kuş da sürekli yuvaya girip çıkıyor fakat artık uzun süre kalmıyor sürekli çıkıyor.Poposu da şiş durumda yumurta olduğunu düşünüyorum.Sorum ne yapmalıyım yumurtalara bakıp boşsalar çıkarmalı mıyım yoksa beklemeli miyim?

fener gibi bir ışıkla yumurtaya bakın. Eğer yarım doluysa (biz buna kokutmak diye tabir ediyoruz) o zaman atın gitsin.
Edit: Diğer yumurtaları beklemeni öneririm. Ama ilkinin günü geçmiş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ilk yumurtanın günün geçmiş ama diğer yumurtaların günü var daha bekle derim

sen genede ne olur ne olmaz son gune kadar bekle disi yumurtalari ya disari atacakdir yada kirip yicekdir disinin hamlesini bekle eger bosa 3 ihtimal var erkek veya disi kisirdi erkek doleyememistir vitamin ve kalsiyum eksikligindendir

hocam biraz daha bekle bi kaç gün gecikebiliyor bu haftayıda kapatsın

Yuvalıkta 5 yumurta var 3 hafta oldu daha yavru çıkmadı.Dişi kuş da sürekli yuvaya girip çıkıyor fakat artık uzun süre kalmıyor sürekli çıkıyor.Poposu da şiş durumda yumurta olduğunu düşünüyorum.Sorum ne yapmalıyım yumurtalara bakıp boşsalar çıkarmalı mıyım yoksa beklemeli miyim?

Benimde 4 yumurtam var biri boş çıktı ötekileri bekliyorum.kuşumun ilk kuluçkası yakında onlarda belli olur.boş çıkması üzücü kötü durum

resimde çekmiştim