Karadeniz Pet

Yumurta sürekli boş çıkıyor

ysfgkts

Yeni Üye
Arkadaşlar benim babmın şirketinde muhabbet kuşu var. Bu güne kadar 3 yumurta verdi 3'üde boş çıktı. Sizce neden olabilir. Verilmesi gereken bir yiyecek veya içecek var mı?

Son düzenleme:
Hepsini ver sen, bütün vitaminlerini alsınlar... :) Özellikle yumurtanın sarısı ve kabukları çok önemli... :)

Son düzenleme:
benim kuşumda 4 kez yumurtladı ama dördüde böş çıktım ben bunu baya bi araştırdım ve ilk kuluçka olduğu için zaten yumurtalar boş çıkarmış

benim kuşumda 4 kez yumurtladı ama dördüde böş çıktım ben bunu baya bi araştırdım ve ilk kuluçka olduğu için zaten yumurtalar boş çıkarmış

Kuş sağlıklı ise ilk kuluçka ile alakası olmaz benim kuşlarım ilkinde verdi yavru...

Son düzenleme:
iyi o zmn sadece yumurta kabugu ver

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim kuşlarında ilk kuluçkası boş çıktı,çok rastlanan bir durum sanırım

Kuş yavruluktan, yetişkinliğe ilk geçişte yumurtan boş çıkabilir ama her zaman olmaz :)

Son düzenleme:
Peki ikinci kuluçka kaçta kaç çıkar genelleme olarak,bilen varsa aydınlatırsa sevinirim

Valla Yiğit abi benim kuşlar maşaallah 6 taneside ilkinde verdi :D Benimkilerin sorunu var galiba :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:38 -->-> Daha önceki mesaj 20:38 --

Peki ikinci kuluçka kaçta kaç çıkar genelleme olarak,bilen varsa aydınlatırsa sevinirim

Benim bildiğim yaklaşık 3-4 Yumurtlar 2 veya 3 ü çıkar

Rica ederim, hayırlı üretimler :)

benim kuşumun ilk kuluçkasıydı ama benim 6 yumurtadan 1-2 si boştu 2 si yaşıyor gerisi doğdu öldü

İlk kuluçka da Boş çıkma olasılığı fazla ama illa boş olacak diye bir durum yok. Siz kuslariniza yumurta maması verin ve rahatsız etmeyin inşaallah birdahaki kuluçka da dolu çıkar maşallah kuslariniza

Geri