Karadeniz Pet

Yumurta Testi

Atılım BUKAĞIKIRAN

Onursal Üye
Facebook'ta dolaşırken gördüğüm yumurta testini sizlerle paylaşmak istedim.. Belki işinize yarar diye düşündüm.. Resim Alıntıdır.. İyi Forumlar..

vYv4Nm.png

Ben denemeyi düsünmüyorum şahsen, forumda konuların arasında bulunsun istedim.. Çok merak edenler kendi başlarına bakabilirler en azından..

Bu, tavuk yumurtasının yaşı hakkında bir teori olsa gerek.
Muhabbet kuşlarında işe yaramayabilir. [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] ve [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] tavuk besliyorlar. Bizim için denesinler bence :)

Olabilir, denesinler :) Görünce ilgimi çekti benim de, forumda konuların arasında bulunsun belki bir işe yarar dedim :)

Ben onceden denedim hatta dolu olan yumurta 18 20 gun arasi oynuyor suyun icinde :)

Yumurtalar çok pislenince ılık suya atıp sonra kağıt havlu ile temizliyorum. (Tecrübeli olmayan arkadaşlar bunu evde denemesinler)
Geçen ay yine böyle bir durum söz konusu yanlış hatırlamıyorsam 4 yumurta attım ılık suya.. 1, 2, 3. alırken geri baktım sanki su sallandı gibi geldi, dedim "allah allah ne oluyor" 4. yumurtayı bir aldım yumurtanın altındaki hava kısmı yarıldı.. Baktım yavru oynuyor içinde. Hemen bir ameliyat, sezeryan.. :) yavru suda doğmuş oldu.

Benim beslediğim ırk Hint olduğundan az yumurtluyorlar zaten benim de teste fırsatım kalmıyor :)