petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yumurta Testi

Konusu 'Üreticiler Platformu' forumundadır ve Atılım BUKAĞIKIRAN tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Facebook'ta dolaşırken gördüğüm yumurta testini sizlerle paylaşmak istedim.. Belki işinize yarar diye düşündüm.. Resim Alıntıdır.. İyi Forumlar..

2. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  3. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Ben denemeyi düsünmüyorum şahsen, forumda konuların arasında bulunsun istedim.. Çok merak edenler kendi başlarına bakabilirler en azından..

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Bu, tavuk yumurtasının yaşı hakkında bir teori olsa gerek.
    Muhabbet kuşlarında işe yaramayabilir. [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] ve [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] tavuk besliyorlar. Bizim için denesinler bence :)

5. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Olabilir, denesinler :) Görünce ilgimi çekti benim de, forumda konuların arasında bulunsun belki bir işe yarar dedim :)

6. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Ben onceden denedim hatta dolu olan yumurta 18 20 gun arasi oynuyor suyun icinde :)

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1

evet suyun içinde yüzüyorlar.. :)

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yumurtalar çok pislenince ılık suya atıp sonra kağıt havlu ile temizliyorum. (Tecrübeli olmayan arkadaşlar bunu evde denemesinler)
    Geçen ay yine böyle bir durum söz konusu yanlış hatırlamıyorsam 4 yumurta attım ılık suya.. 1, 2, 3. alırken geri baktım sanki su sallandı gibi geldi, dedim "allah allah ne oluyor" 4. yumurtayı bir aldım yumurtanın altındaki hava kısmı yarıldı.. Baktım yavru oynuyor içinde. Hemen bir ameliyat, sezeryan.. :) yavru suda doğmuş oldu.

9. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    2 gunde bitiyor benım tavukların yumrtası o yuzden taze olduklarına emınım test yapmaya vakıt kalmıyor :)

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Benim beslediğim ırk Hint olduğundan az yumurtluyorlar zaten benim de teste fırsatım kalmıyor :)

Sayfayı Paylaş