Karadeniz Pet

yumurta tıkanması acil yardım 1!

• Konbuyu başlatan By_MaTRaX
  • Başlangıç tarihi
B

By_MaTRaX

Guest
11 aylık dişi kuşum 2 kez kuluçka geçirdi. 2. kuluçkasının son yumurtasını yapamadı daha doğrusu yapamamış şehir dışından geldiğimde yuvada kımıldayamadığını fark ettim 5 tane yumurtlamış üzerinden birkaç gün geçmiş ve yumurtlayamamıştı dışkılık kısmı simsiyah bi şekile dönmüştü.Hemen yumurtasını almak için kolları sıvadım ve başarılı bi şekilde yaklaşık 1 dk da yumurtayı aldım . Şimdi geçen sürede tekrar yavru almak istedim bu kuluçkasından sonra iki ay dinlendirdim ve bakıma çektim. Yine yumurta tıkanması oldu. Yuvaya son 3 gündür girip girip çıkıyor yumurtlayamıyordu. Dün yumurtayı aldım ama arkadan yine yumurta geldi normal olarak durduğu yerde sürekli olarak ıkınıyor. Eski hareketliliği kalmadı durumu kritiğe gidiyor. Kendi kendine yumurtlamasını nasıl sağlayabilirim. Zeytin yağı dışında etkili olabilecek ilaç vs birşey deneyip kullanan arkadaşlar acil yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle doğum sancısı vs gibi tetikleyici şeyler etkili olabilir diye düşünüyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende de aynısı oldu ama ben malesef geç kalmıştım ve ilk kuluçkasında öldü ama ilac vs varmıdır bilemem murat abi bilir.

Geri