petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yumurta tıkanması acil yardım 1!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve By_MaTRaX tarafından 26 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. By_MaTRaX

By_MaTRaX Guest

11 aylık dişi kuşum 2 kez kuluçka geçirdi. 2. kuluçkasının son yumurtasını yapamadı daha doğrusu yapamamış şehir dışından geldiğimde yuvada kımıldayamadığını fark ettim 5 tane yumurtlamış üzerinden birkaç gün geçmiş ve yumurtlayamamıştı dışkılık kısmı simsiyah bi şekile dönmüştü.Hemen yumurtasını almak için kolları sıvadım ve başarılı bi şekilde yaklaşık 1 dk da yumurtayı aldım . Şimdi geçen sürede tekrar yavru almak istedim bu kuluçkasından sonra iki ay dinlendirdim ve bakıma çektim. Yine yumurta tıkanması oldu. Yuvaya son 3 gündür girip girip çıkıyor yumurtlayamıyordu. Dün yumurtayı aldım ama arkadan yine yumurta geldi normal olarak durduğu yerde sürekli olarak ıkınıyor. Eski hareketliliği kalmadı durumu kritiğe gidiyor. Kendi kendine yumurtlamasını nasıl sağlayabilirim. Zeytin yağı dışında etkili olabilecek ilaç vs birşey deneyip kullanan arkadaşlar acil yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle doğum sancısı vs gibi tetikleyici şeyler etkili olabilir diye düşünüyorum

#1 By_MaTRaX, 26 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ekim 2014
  2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Bende de aynısı oldu ama ben malesef geç kalmıştım ve ilk kuluçkasında öldü ama ilac vs varmıdır bilemem murat abi bilir.

3. Yusufcukh

Yusufcukh Member

Beğenileri:
    0
    geçmişler olsun :(

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş