Karadeniz Pet

Yumurta tıkanması mı? Yardım lütfen!...

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
Evde balkonda beslediğim 2 çift muhabbetim var. Dişilerden her ikisinde de yumurta olduğunu düşünüyorum. Uzun uzun çiftleşiyorlar yaklaşık 10 günden beri. Her iki dişi de videodaki gibi kanatlarını açıyor korkmuş gibi titriyor kanatları. Sıcaktan bunalmış gibi kanatları açık ve hızlı nefes alıp veriyorlar. Bu derece heyecan yapacak kadar korkmuyorlardı benden. Gebeliğin psikolojisi olabilir mi? Ben yanlarında değilken de kanatları açık ve nefes alıverişleri çok hızlı. Özellikle aşağıdaki videodaki kuşta bu daha fazla. Bu durum iki günden beri var ve yine aşağıdaki kuş ilk defa gün batımından sonra gece yuvada. Merak ettiğim şey tıkanma filan olabilir mi aceba? Yapabileceğim birşey var mı? Yoksa Her zamankinden daha mı uzak durmalıyım? Yorum yapan herkese teşekkürler.

[YOUTUBE]u5DIQBeveEg[/YOUTUBE]

Benim kuslarim da boyle kanatlarini aciyor, ozellikle ciftlesme olduktan sonra ve oglen saatleri gunes odaya vurdugu zaman. Serinlemek icin yaptiklarini dusunuyorum, boyle durumda kafesin tabanina fazla derin olmayacak sekilde plastik kapta su koyuyorum, girip banyo aliyorlar.

benim arkadaşın kuşlarında da oluyordu kurumadan dolayı ve solunum yolu rahatsızlığından bi kontrol edin dışkısını vs takibe alın sizde de olabilir dişi saten baya zayıflamış gibi.

İki gün öncesine kadar yoktu bu durum. Kuşun poposunda yumurta var bu çok belli. Kuruma ya da sıcakla ilgili olacağını zannetmiyorum açıkçası. Yumurta öncesi bu normal mi yoksa tıkanma filan mı var bu konuda emin olamadım.

aynı durum şuan benim kuştada var veteriner solunum rahatsızlı dedi akşama doğru kanatları açıyo nefes alırken tık tık ses çıkarıyosa solunum rahatsızlığı vardır

Geri