Karadeniz Pet

Yumurta tıkanması mı?

• Konbuyu başlatan Emre TURAN
  • Başlangıç tarihi
Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum yumurta tıkanması durumunda kuş ayaklarından birinin üzerine basamayıp yan yatmaya başlıyor. Ayak felçli gibi oluyor. Bu yaz kuşlarımdan birinin başına geldi yüreğim ağzıma geldi. Ayrıca yumurtlayacak kuşa fazla dokunma hem canları acır hem de istemeden içinde kırılmasına sebep olabilirsin.

bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim merak ediyordum nasıl oluyor diye.

Yok çok şükür öyle bir durum yok. Ben biraz durgunlaştığını ve kabardığını görünce telaşlandım. Belki de yumurtlamak üzere olduğundan bu halde olabileceğini düşünemedim. Hareketlerinde, yemesinde filan hiç bir sorun yok.
Bilgilendirdiğiniz için sağolun. Bunu öğrendiğimiz iyi oldu.

Yok çok şükür öyle bir durum yok. Ben biraz durgunlaştığını ve kabardığını görünce telaşlandım. Belki de yumurtlamak üzere olduğundan bu halde olabileceğini düşünemedim. Hareketlerinde, yemesinde filan hiç bir sorun yok.

hareketleri yavaşlycak benim dişide öyle oldu genelde uyuyordu uykusunu aldıktan sonra oyun oynuyordu eşiyle :)

hareketleri yavaşlycak benim dişide öyle oldu genelde uyuyordu uykusunu aldıktan sonra oyun oynuyordu eşiyle :)
Yumurtlasa da artık ben de rahatlasam o da rahatlasa :) Hayır bana ne oluyor ben onu anlamadım, ameliyathanenin önünde bekleyen babalara döndüm bu kuşların yüzünden. Ben strese giriyorum :)

Yumurtlasa da artık ben de rahatlasam o da rahatlasa :) Hayır bana ne oluyor ben onu anlamadım, ameliyathanenin önünde bekleyen babalara döndüm bu kuşların yüzünden. Ben strese giriyorum :)

ahahah çok iyidi bu adamı deli ederler bu kuşlar ben bi ara tırlatıyordum yumurtladı da tırlatmadım :D:D

yumurta tıkanmasıysa veterinere götür kendin çıkartmaya çalışırsan kırılabilir

bende poposu şişik almıştım kuşçudan dışkısı falanda baya iriydi ama eve geldi iki üç hafta şişlik devam etti kuş yumurtlamadı büyük ihtimal seninkide yumurtlamayacaktır

bende poposu şişik almıştım kuşçudan dışkısı falanda baya iriydi ama eve geldi iki üç hafta şişlik devam etti kuş yumurtlamadı büyük ihtimal seninkide yumurtlamayacaktır

Ciddi mi ya? Zaten 1 hafta 10 gün filan daha beklerim, baktım bir şey yok, götürür değiştiririm artık. Bu 2. çift oldu. İlkinin de dişisi yumurtladı yumurtlayacak dedi adam, getirdim, kuş hastaymış. Yani ya bende bir problem var artık ya da alışveriş yaptığım adamlarda.

Yumurtlayacak dişinin yeri değiştirilmez değiştirildiğinde böyle sorunlar olabiliyor. Yumurtayı içerde eritecekdir büyük ihtimalle

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kardeş dışkı yapıyorsa sorun yok yumurta tıkanması olsa tünekte duramaz bir kaç güne yumurtlar fazla kurcalama

yumurtası olan kuşları alıp getirdiğinde böyle oluyo işte yumurtlamıyo aynısı bendede oldu çünkü

Dişinin son durumu bu:

Çiftleştiklerini de hiç görmedim. Bir şey anlamadım bu işten ben :)

Geri